Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Kool heeft met ritzege Tour 'beste dag in haar leven'

Wielrenster Kool heeft met ritzege Tour 'beste dag in haar leven'

DEN HAAG (ANP) - Charlotte Kool kon haar geluk niet op met de zege in de eerste etappe van de Tour de France Femmes in Den Haag. De sprintster van dsm-firmenich PostNL was de beste in de sprint en veroverde zo de eerste gele trui in deze Tour de France. "Ik denk dat dit de beste dag in mijn leven is", zei de 25-jarige wielrenster. "Alles komt vandaag samen."

"Het is niet te geloven", zei Kool in het flashinterview na afloop. "Dit is een droom die uitkomt. Het was zeker geen gemakkelijk seizoen. Maar deze dag, daar ging het allemaal om."

Kool sprak van een hectische sprint. "Maar daar houd ik van, ik houd van die chaos", zei ze. "Ik begon de sprint heel vroeg en dacht dat het te lang zou zijn. Het deed heel veel pijn, maar het was uiteindelijk genoeg. Ik heb er geen woorden voor."

Trots

De sprintster kende dit seizoen een moeizame start, na een sterk seizoen vorig jaar met dertien overwinningen. Ze werd ziek aan het begin van het seizoen en na acht tweede plaatsen was er in de Baloise Ladies Tour in juli eindelijk een overwinning. De overwinning in Den Haag is pas de tweede dit jaar, maar wel haar grootste. "Ik wil het team en alle mensen om me heen bedanken die altijd in me zijn blijven geloven", zei ze.

Ploegleider Albert Timmer vond ook dat iedereen in het team trots mag zijn. "Iedereen is ook echt blij. Als je een etappe in de Tour wil winnen, is het het beste om meteen de eerste te winnen", verwees hij ook al naar de Tour de France bij de mannen waar dsm-firmenich PostNL eind juni de eerste etappe won. "Het team heeft het echt goed gedaan. We hadden een goed plan en hebben daaraan vastgehouden en de manier waarop Charlotte het heeft afgemaakt, was van een heel hoog niveau."

Timmer noemt de zege in Nederland heel bijzonder. "Er zijn niet zo veel kansen om dicht bij huis te winnen, dus dit is heel speciaal voor ons."

Meer uit Sport

Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

7 minuten geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

13 minuten geleden
Oud-wereldkampioen Martín boekt eerste zege in MotoGP sinds 2024

LE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.

49 minuten geleden
Motorcoureur Veijer crasht in Grote Prijs van Frankrijk

LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.

2 uur geleden
Wielerploeg UAE Emirates verliest ook Yates in Giro na valpartij

PLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.

4 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

18 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

23 uur geleden