Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Kool heeft met ritzege Tour 'beste dag in haar leven'

Wielrenster Kool heeft met ritzege Tour 'beste dag in haar leven'

DEN HAAG (ANP) - Charlotte Kool kon haar geluk niet op met de zege in de eerste etappe van de Tour de France Femmes in Den Haag. De sprintster van dsm-firmenich PostNL was de beste in de sprint en veroverde zo de eerste gele trui in deze Tour de France. "Ik denk dat dit de beste dag in mijn leven is", zei de 25-jarige wielrenster. "Alles komt vandaag samen."

"Het is niet te geloven", zei Kool in het flashinterview na afloop. "Dit is een droom die uitkomt. Het was zeker geen gemakkelijk seizoen. Maar deze dag, daar ging het allemaal om."

Kool sprak van een hectische sprint. "Maar daar houd ik van, ik houd van die chaos", zei ze. "Ik begon de sprint heel vroeg en dacht dat het te lang zou zijn. Het deed heel veel pijn, maar het was uiteindelijk genoeg. Ik heb er geen woorden voor."

Trots

De sprintster kende dit seizoen een moeizame start, na een sterk seizoen vorig jaar met dertien overwinningen. Ze werd ziek aan het begin van het seizoen en na acht tweede plaatsen was er in de Baloise Ladies Tour in juli eindelijk een overwinning. De overwinning in Den Haag is pas de tweede dit jaar, maar wel haar grootste. "Ik wil het team en alle mensen om me heen bedanken die altijd in me zijn blijven geloven", zei ze.

Ploegleider Albert Timmer vond ook dat iedereen in het team trots mag zijn. "Iedereen is ook echt blij. Als je een etappe in de Tour wil winnen, is het het beste om meteen de eerste te winnen", verwees hij ook al naar de Tour de France bij de mannen waar dsm-firmenich PostNL eind juni de eerste etappe won. "Het team heeft het echt goed gedaan. We hadden een goed plan en hebben daaraan vastgehouden en de manier waarop Charlotte het heeft afgemaakt, was van een heel hoog niveau."

Timmer noemt de zege in Nederland heel bijzonder. "Er zijn niet zo veel kansen om dicht bij huis te winnen, dus dit is heel speciaal voor ons."

Meer uit Sport

Bol wint met speels gemak serie 400 meter horden op WK

TOKIO (ANP) - Femke Bol is voortvarend begonnen aan haar missie om voor de tweede opeenvolgende keer de wereldtitel te veroveren op de 400 meter horden. De Nederlandse atlete liep op de WK atletiek in Tokio in de eerste van vijf series overtuigend naar de winst in een tijd van 53,75 en plaatste zich voor de halve finales, die voor woensdag op het programma staan.

40 minuten geleden
Tanzaniaan Simbu verovert wereldtitel marathon op de finishlijn

TOKIO (ANP) - De Tanzaniaanse hardloper Alphonce Felix Simbu heeft in Tokio de wereldtitel veroverd op de marathon. Hij wist na een lange eindsprint in het Japan National Stadium de Duitser Amanal Petros praktisch op de finishlijn voorbij te steken. Simbu en Petros kregen dezelfde tijd achter hun naam: 2.09.48.

2 uur geleden
Darter Van Gerwen verslaat Littler en wint World Series Finals

AMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de World Series of Darts Finals op zijn naam geschreven. De 36-jarige Nederlander rekende in de AFAS Live in Amsterdam af met wereldkampioen Luke Littler: 11-7.

7 uur geleden
Darter Van Gerwen bereikt eindstrijd World Series Finals

AMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de eindstrijd gehaald bij de World Series of Darts Finals. De 36-jarige Nederlander rekende in de AFAS Live in Amsterdam in de halve finale met 11-6 af met de Noord-Ier Josh Rock.

8 uur geleden
Vingegaard wint na twee keer de Tour nu ook de Vuelta

MADRID (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft na twee eindzeges in de Tour de France ook de Vuelta op zijn erelijst staan. De laatste etappe van de Spaanse rittenkoers, met finish in Madrid, kwam voortijdig tot een einde toen pro-Palestijnse demonstranten in Madrid massaal de weg blokkeerden. De organisatie besloot dat verder fietsen niet meer mogelijk was.

9 uur geleden
Vingegaard wint door pro-Palestijns protest verstoorde Vuelta

MADRID (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft na twee eindzeges in de Tour de France ook de Vuelta op zijn erelijst staan. De Spaanse rittenkoers kreeg geen feestelijk einde. Pro-Palestijnse demonstranten verhinderden met een blokkade dat de 21e en laatste etappe kon worden uitgereden.

10 uur geleden
Pro-Palestijnse demonstranten blokkeren weg op slotdag Vuelta

MADRID (ANP) - De Vuelta wordt ook op de slotdag gehinderd door pro-Palestijnse demonstranten. Op iets minder dan 60 kilometer voor de finish blokkeerden actievoerders de weg en werd het peloton tot stilstand gebracht.

11 uur geleden