Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Kool heeft met ritzege Tour 'beste dag in haar leven'

Wielrenster Kool heeft met ritzege Tour 'beste dag in haar leven'

DEN HAAG (ANP) - Charlotte Kool kon haar geluk niet op met de zege in de eerste etappe van de Tour de France Femmes in Den Haag. De sprintster van dsm-firmenich PostNL was de beste in de sprint en veroverde zo de eerste gele trui in deze Tour de France. "Ik denk dat dit de beste dag in mijn leven is", zei de 25-jarige wielrenster. "Alles komt vandaag samen."

"Het is niet te geloven", zei Kool in het flashinterview na afloop. "Dit is een droom die uitkomt. Het was zeker geen gemakkelijk seizoen. Maar deze dag, daar ging het allemaal om."

Kool sprak van een hectische sprint. "Maar daar houd ik van, ik houd van die chaos", zei ze. "Ik begon de sprint heel vroeg en dacht dat het te lang zou zijn. Het deed heel veel pijn, maar het was uiteindelijk genoeg. Ik heb er geen woorden voor."

Trots

De sprintster kende dit seizoen een moeizame start, na een sterk seizoen vorig jaar met dertien overwinningen. Ze werd ziek aan het begin van het seizoen en na acht tweede plaatsen was er in de Baloise Ladies Tour in juli eindelijk een overwinning. De overwinning in Den Haag is pas de tweede dit jaar, maar wel haar grootste. "Ik wil het team en alle mensen om me heen bedanken die altijd in me zijn blijven geloven", zei ze.

Ploegleider Albert Timmer vond ook dat iedereen in het team trots mag zijn. "Iedereen is ook echt blij. Als je een etappe in de Tour wil winnen, is het het beste om meteen de eerste te winnen", verwees hij ook al naar de Tour de France bij de mannen waar dsm-firmenich PostNL eind juni de eerste etappe won. "Het team heeft het echt goed gedaan. We hadden een goed plan en hebben daaraan vastgehouden en de manier waarop Charlotte het heeft afgemaakt, was van een heel hoog niveau."

Timmer noemt de zege in Nederland heel bijzonder. "Er zijn niet zo veel kansen om dicht bij huis te winnen, dus dit is heel speciaal voor ons."

Meer uit Sport

Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

1 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

3 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

3 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

6 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

6 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

9 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

10 uur geleden