Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Kool heeft met ritzege Tour 'beste dag in haar leven'

Wielrenster Kool heeft met ritzege Tour 'beste dag in haar leven'

DEN HAAG (ANP) - Charlotte Kool kon haar geluk niet op met de zege in de eerste etappe van de Tour de France Femmes in Den Haag. De sprintster van dsm-firmenich PostNL was de beste in de sprint en veroverde zo de eerste gele trui in deze Tour de France. "Ik denk dat dit de beste dag in mijn leven is", zei de 25-jarige wielrenster. "Alles komt vandaag samen."

"Het is niet te geloven", zei Kool in het flashinterview na afloop. "Dit is een droom die uitkomt. Het was zeker geen gemakkelijk seizoen. Maar deze dag, daar ging het allemaal om."

Kool sprak van een hectische sprint. "Maar daar houd ik van, ik houd van die chaos", zei ze. "Ik begon de sprint heel vroeg en dacht dat het te lang zou zijn. Het deed heel veel pijn, maar het was uiteindelijk genoeg. Ik heb er geen woorden voor."

Trots

De sprintster kende dit seizoen een moeizame start, na een sterk seizoen vorig jaar met dertien overwinningen. Ze werd ziek aan het begin van het seizoen en na acht tweede plaatsen was er in de Baloise Ladies Tour in juli eindelijk een overwinning. De overwinning in Den Haag is pas de tweede dit jaar, maar wel haar grootste. "Ik wil het team en alle mensen om me heen bedanken die altijd in me zijn blijven geloven", zei ze.

Ploegleider Albert Timmer vond ook dat iedereen in het team trots mag zijn. "Iedereen is ook echt blij. Als je een etappe in de Tour wil winnen, is het het beste om meteen de eerste te winnen", verwees hij ook al naar de Tour de France bij de mannen waar dsm-firmenich PostNL eind juni de eerste etappe won. "Het team heeft het echt goed gedaan. We hadden een goed plan en hebben daaraan vastgehouden en de manier waarop Charlotte het heeft afgemaakt, was van een heel hoog niveau."

Timmer noemt de zege in Nederland heel bijzonder. "Er zijn niet zo veel kansen om dicht bij huis te winnen, dus dit is heel speciaal voor ons."

Meer uit Sport

Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

1 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

6 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

8 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

20 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

21 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 dag geleden