Wielrenster Jackson sprint naar zege in Vuelta
MONCÓFAR (ANP) - Wielrenster Alison Jackson heeft de tweede etappe van de Vuelta d'Espana voor vrouwen op haar naam geschreven. De 35-jarige renster van EF Education-Cannondale won na een rit over ruim 118 kilometer tussen Buñol en Moncófar de sprint van het peloton.
De Hongaarse Blanka Vas eindigde als tweede, voor de Nederlandse Karlijn Swinkels. Vas is de nieuwe leidster van het algemeen klassement. Naast haar tweede plek op de streep werd ze ook tweede in een tussensprint.
Vas nam de leiderstrui over van Gaia Realini, die zondag met Lidl-Trek de ploegentijdrit won. Ellen van Dijk, ploeggenote van Realini, stapte in Buñol weer op na haar val op maandag. Elisa Longo Borghini was in de tweede etappe al vroeg betrokken bij een valpartij, maar de Italiaanse favoriete kon ook haar weg vervolgen.
Valpartijen
Na een onrustige openingsfase reden zes rensters lang aan de leiding. De vluchters werden ingelopen op de Puerto de L'Oronet, de laatste klim op 39 kilometer van de streep. De snelle Charlotte Kool werd gelost op de beklimming en werd zo kansloos voor de ritzege.
Anneke Dijkstra reed daarna even voor het peloton, terwijl achter haar Vas als tweede over de streep kwam bij de tussensprint. In de slotfase ontregelden twee valpartijen de aanloop naar de sprint. Meerdere rensters deden nog een poging om weg te rijden, maar EF zorgde ervoor dat er alsnog een sprint kwam.
Dinsdag staat er een heuvelrit over 131 kilometer tussen Lucena en Teruel op het programma. De Ronde van Spanje voor vrouwen duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
4 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
4 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
8 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden