Wielrenster Jackson sprint naar zege in Vuelta
MONCÓFAR (ANP) - Wielrenster Alison Jackson heeft de tweede etappe van de Vuelta d'Espana voor vrouwen op haar naam geschreven. De 35-jarige renster van EF Education-Cannondale won na een rit over ruim 118 kilometer tussen Buñol en Moncófar de sprint van het peloton.
De Hongaarse Blanka Vas eindigde als tweede, voor de Nederlandse Karlijn Swinkels. Vas is de nieuwe leidster van het algemeen klassement. Naast haar tweede plek op de streep werd ze ook tweede in een tussensprint.
Vas nam de leiderstrui over van Gaia Realini, die zondag met Lidl-Trek de ploegentijdrit won. Ellen van Dijk, ploeggenote van Realini, stapte in Buñol weer op na haar val op maandag. Elisa Longo Borghini was in de tweede etappe al vroeg betrokken bij een valpartij, maar de Italiaanse favoriete kon ook haar weg vervolgen.
Valpartijen
Na een onrustige openingsfase reden zes rensters lang aan de leiding. De vluchters werden ingelopen op de Puerto de L'Oronet, de laatste klim op 39 kilometer van de streep. De snelle Charlotte Kool werd gelost op de beklimming en werd zo kansloos voor de ritzege.
Anneke Dijkstra reed daarna even voor het peloton, terwijl achter haar Vas als tweede over de streep kwam bij de tussensprint. In de slotfase ontregelden twee valpartijen de aanloop naar de sprint. Meerdere rensters deden nog een poging om weg te rijden, maar EF zorgde ervoor dat er alsnog een sprint kwam.
Dinsdag staat er een heuvelrit over 131 kilometer tussen Lucena en Teruel op het programma. De Ronde van Spanje voor vrouwen duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
19 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
21 uur geleden