Wielrenster Jackson sprint naar zege in Vuelta
MONCÓFAR (ANP) - Wielrenster Alison Jackson heeft de tweede etappe van de Vuelta d'Espana voor vrouwen op haar naam geschreven. De 35-jarige renster van EF Education-Cannondale won na een rit over ruim 118 kilometer tussen Buñol en Moncófar de sprint van het peloton.
De Hongaarse Blanka Vas eindigde als tweede, voor de Nederlandse Karlijn Swinkels. Vas is de nieuwe leidster van het algemeen klassement. Naast haar tweede plek op de streep werd ze ook tweede in een tussensprint.
Vas nam de leiderstrui over van Gaia Realini, die zondag met Lidl-Trek de ploegentijdrit won. Ellen van Dijk, ploeggenote van Realini, stapte in Buñol weer op na haar val op maandag. Elisa Longo Borghini was in de tweede etappe al vroeg betrokken bij een valpartij, maar de Italiaanse favoriete kon ook haar weg vervolgen.
Valpartijen
Na een onrustige openingsfase reden zes rensters lang aan de leiding. De vluchters werden ingelopen op de Puerto de L'Oronet, de laatste klim op 39 kilometer van de streep. De snelle Charlotte Kool werd gelost op de beklimming en werd zo kansloos voor de ritzege.
Anneke Dijkstra reed daarna even voor het peloton, terwijl achter haar Vas als tweede over de streep kwam bij de tussensprint. In de slotfase ontregelden twee valpartijen de aanloop naar de sprint. Meerdere rensters deden nog een poging om weg te rijden, maar EF zorgde ervoor dat er alsnog een sprint kwam.
Dinsdag staat er een heuvelrit over 131 kilometer tussen Lucena en Teruel op het programma. De Ronde van Spanje voor vrouwen duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
9 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
22 uur geleden