Wielrenster Jackson sprint naar zege in Vuelta
MONCÓFAR (ANP) - Wielrenster Alison Jackson heeft de tweede etappe van de Vuelta d'Espana voor vrouwen op haar naam geschreven. De 35-jarige renster van EF Education-Cannondale won na een rit over ruim 118 kilometer tussen Buñol en Moncófar de sprint van het peloton.
De Hongaarse Blanka Vas eindigde als tweede, voor de Nederlandse Karlijn Swinkels. Vas is de nieuwe leidster van het algemeen klassement. Naast haar tweede plek op de streep werd ze ook tweede in een tussensprint.
Vas nam de leiderstrui over van Gaia Realini, die zondag met Lidl-Trek de ploegentijdrit won. Ellen van Dijk, ploeggenote van Realini, stapte in Buñol weer op na haar val op maandag. Elisa Longo Borghini was in de tweede etappe al vroeg betrokken bij een valpartij, maar de Italiaanse favoriete kon ook haar weg vervolgen.
Valpartijen
Na een onrustige openingsfase reden zes rensters lang aan de leiding. De vluchters werden ingelopen op de Puerto de L'Oronet, de laatste klim op 39 kilometer van de streep. De snelle Charlotte Kool werd gelost op de beklimming en werd zo kansloos voor de ritzege.
Anneke Dijkstra reed daarna even voor het peloton, terwijl achter haar Vas als tweede over de streep kwam bij de tussensprint. In de slotfase ontregelden twee valpartijen de aanloop naar de sprint. Meerdere rensters deden nog een poging om weg te rijden, maar EF zorgde ervoor dat er alsnog een sprint kwam.
Dinsdag staat er een heuvelrit over 131 kilometer tussen Lucena en Teruel op het programma. De Ronde van Spanje voor vrouwen duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
4 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
16 uur geleden