
Wielrenster Bredewold wint Amstel Gold Race
VILT (ANP) - Mischa Bredewold heeft de vrouweneditie van de Amstel Gold Race gewonnen. Na een koers over 157 kilometer met onderweg 22 beklimmingen kwam de renster van SD Worx - Protime solo aan in Vilt. Bredewold loste Ellen van Dijk op de Cauberg. Van Dijk werd op zeven seconden achterstand tweede en Puck Pieterse derde.
Bredewold is de opvolgster van Marianne Vos, die vorig jaar de al juichende Lorena Wiebes net voor de finish passeerde.
Bij de tweede doorkomst op de Cauberg ontstond een kopgroep van een kleine twintig rensters onder wie Wiebes, Bredewold, Van Dijk, Pieterse, de Britse Anna Henderson en de Italiaanse Silvia Persico. Kanshebsters als Demi Vollering en Lotte Kopecky ontbraken. Zij reden in een groep die de achterstand zag oplopen richting twee minuten.
Beslissende demarrage
Pieterse versnelde op de voorlaatste doorkomst waarna eenmaal boven Bredewold doortrok. De kopgroep dunde uit richting Geulhemmerberg. Het verschil tussen de voorste rensters en de groep met Vollering en Kopecky, die even dichterbij leek te komen, was weer opgelopen naar ruim anderhalve minuut.
Pieterse en de Française Juliette Labous leken de beste klimsters in de groep vooraan. Persico sloot bij het tweetal aan. Bredewold en Van Dijk waren de eerste achtervolgsters. Op 12 kilometer voor de streep sloten zij weer aan.
Bredewold plaatste op de Cauberg de beslissende demarrage en bleek voor haar achtervolgsters niet meer te achterhalen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Er staan dit jaar vijf Nederlanders bij de mannen en de vrouwen in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Geen van die vijf tennissers komt nu voor plaatsing bij de eerste 32 in aanmerking. Tallon Griekspoor is als nummer 37 de hoogst genoteerde Nederlander. Bij de mannen zijn verder Botic van de Zandschulp en Jesper de Jong rechtstreeks toegelaten op het gravel van Parijs. Bij de vrouwen staan Suzan Lamens en Arantxa Rus in het hoofdschema. Het toernooi wordt van 25 mei tot en met 8 juni gespeeld in de Franse hoofdstad.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad blijft nog drie jaar langer op de Formule 1-kalender. Het contract met het Autódromo Hermanos Rodríguez is verlengd tot en met 2028. De race vindt dit jaar plaats op 26 oktober. Het circuit ligt op 2200 meter hoogte en is 4,4 kilometer lang.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Wielrenner Sören Kragh Andersen keert na een onderbreking van ruim een half jaar terug in het peloton. De Deen onderging eerder dit jaar een operatie aan een goedaardige tumor in zijn balzak. Zijn ploeg meldt op X dat Kragh Andersen donderdag deelneemt aan de Duitse koers Eschborn-Frankfurt, een wedstrijd die hij in 2023 nog won.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft aan het begin van het jaar overwogen om langdurig te stoppen met tennis. Dat zei de Italiaanse tennisser in een interview met de Italiaanse zender Rai. Sinner keert komende week in Rome terug op de tennisbaan na een schorsing van drie maanden wegens een positieve dopingtest.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Iga Swiatek heeft de halve finale bereikt van het tennistoernooi in Madrid. De Poolse won op het gravel van La Caja Mágica in drie sets van de Amerikaanse Madison Keys: 0-6 6-3 6-2. De 23-jarige Swiatek is de huidige nummer 2 van de wereldranglijst. Ze stuit nu op de winnares van de partij tussen Mirra Andrejeva en Coco Gauff.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol start op 11 juli op de 400 meter horden bij de Diamond League van Monaco. De atlete meldt zelf op Instagram dat ze terugkeert op het evenement waar ze in augustus 2020 voor de eerste keer haar opwachting in de Diamond League maakte. Ze eindigde toen als derde op de 400 meter.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev is op het tennistoernooi van Madrid voor het tweede jaar op rij uitgeschakeld door Francisco Cerúndolo. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de vierde ronde met 5-7 3-6 van de Argentijn.
1 dag geleden