Wielrenster Brand wint eerste etappe Ronde van Zwitserland
VADUZ (ANP) - Lucinda Brand heeft de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland op haar naam geschreven. De 32-jarige wielrenster van Trek-Segafredo won de sprint van drie koplopers in de korte rit met start en finish in Vaduz. Brand versloeg medevluchters Clara Koppenburg uit Duitsland en landgenote Pauliena Rooijakkers.
Brand voegde zich bij Koppenburg en Rooijakkers die er al na 13 kilometer vandoor gingen. Het drietal reed een voorsprong van bijna een minuut bij elkaar. Op de finish won Brands ploeggenote, wereldkampioene Elisa Balsamo uit Italië, op 50 seconden achterstand de sprint van het peloton.
Voormalig schaatsster Carlijn Achtereekte maakt haar debuut in het peloton in de Ronde van Zwitserland. De 32-jarige olympisch kampioene op de 3000 meter bij de Spelen van Pyeongchang in 2018 finishte op de 79e plaats in een groot peloton op ruim zes minuten van winnares Brand,
Achtereekte tekende in mei een contract bij de wielerploeg van Jumbo-Visma. De afgelopen vijf jaar schaatste ze voor die ploeg.
De wielrensters rijden zondag een tijdrit van 25,6 kilometer in Vaduz. Daarna volgen nog twee lastige etappes.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
23 minuten geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
1 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
20 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
22 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
1 dag geleden