Wielrenster Brand wint eerste etappe Ronde van Zwitserland
VADUZ (ANP) - Lucinda Brand heeft de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland op haar naam geschreven. De 32-jarige wielrenster van Trek-Segafredo won de sprint van drie koplopers in de korte rit met start en finish in Vaduz. Brand versloeg medevluchters Clara Koppenburg uit Duitsland en landgenote Pauliena Rooijakkers.
Brand voegde zich bij Koppenburg en Rooijakkers die er al na 13 kilometer vandoor gingen. Het drietal reed een voorsprong van bijna een minuut bij elkaar. Op de finish won Brands ploeggenote, wereldkampioene Elisa Balsamo uit Italië, op 50 seconden achterstand de sprint van het peloton.
Voormalig schaatsster Carlijn Achtereekte maakt haar debuut in het peloton in de Ronde van Zwitserland. De 32-jarige olympisch kampioene op de 3000 meter bij de Spelen van Pyeongchang in 2018 finishte op de 79e plaats in een groot peloton op ruim zes minuten van winnares Brand,
Achtereekte tekende in mei een contract bij de wielerploeg van Jumbo-Visma. De afgelopen vijf jaar schaatste ze voor die ploeg.
De wielrensters rijden zondag een tijdrit van 25,6 kilometer in Vaduz. Daarna volgen nog twee lastige etappes.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
21 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
22 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden