Wielrennersvakbond verzet zich tegen algemene salarisverlaging
ESTAVAYER-LE-LAC (ANP) - Wielrennersvakbond CPA verzet zich tegen een algemene salarisverlaging in het profwielrennen. "Wij zullen nooit een algemene verlaging van de salarissen accepteren, we gaan iedere zaak afzonderlijk bekijken en meedenken hoe de problemen met de juiste hulp kunnen worden opgelost", meldt voorzitter Gianni Bugno van de CPA.
Sommige wielerteams, zoals CCC van olympisch kampioen Greg Van Avermaet, kondigden al aan in de salarissen te moeten snijden. Teambaas Patrick Lefevere van Deceuninck - Quick-Step zei vrijdag in de Belgische krant Het Nieuwsblad te vrezen dat teams failliet zullen gaan.
"We snappen dat de internationale vereniging van wielerteams (AIGCP) om flexibiliteit heeft gevraagd, maar de afspraken dienen gerespecteerd te worden", vindt Bugno. "Het valt niet te accepteren dat grote salarisverlagingen worden doorgevoerd zonder het bewijs dat een ploeg zich niet aan de contracten kan houden."
Bugno hoopt samen met de verschillende partijen tot een oplossing te komen zodat geen renners en mensen uit de begeleidingsstaf de dupe worden.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
7 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
21 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 dagen geleden