Wielrennersvakbond verzet zich tegen algemene salarisverlaging
ESTAVAYER-LE-LAC (ANP) - Wielrennersvakbond CPA verzet zich tegen een algemene salarisverlaging in het profwielrennen. "Wij zullen nooit een algemene verlaging van de salarissen accepteren, we gaan iedere zaak afzonderlijk bekijken en meedenken hoe de problemen met de juiste hulp kunnen worden opgelost", meldt voorzitter Gianni Bugno van de CPA.
Sommige wielerteams, zoals CCC van olympisch kampioen Greg Van Avermaet, kondigden al aan in de salarissen te moeten snijden. Teambaas Patrick Lefevere van Deceuninck - Quick-Step zei vrijdag in de Belgische krant Het Nieuwsblad te vrezen dat teams failliet zullen gaan.
"We snappen dat de internationale vereniging van wielerteams (AIGCP) om flexibiliteit heeft gevraagd, maar de afspraken dienen gerespecteerd te worden", vindt Bugno. "Het valt niet te accepteren dat grote salarisverlagingen worden doorgevoerd zonder het bewijs dat een ploeg zich niet aan de contracten kan houden."
Bugno hoopt samen met de verschillende partijen tot een oplossing te komen zodat geen renners en mensen uit de begeleidingsstaf de dupe worden.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
16 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
22 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
1 dag geleden