Wielrennersvakbond verzet zich tegen algemene salarisverlaging
ESTAVAYER-LE-LAC (ANP) - Wielrennersvakbond CPA verzet zich tegen een algemene salarisverlaging in het profwielrennen. "Wij zullen nooit een algemene verlaging van de salarissen accepteren, we gaan iedere zaak afzonderlijk bekijken en meedenken hoe de problemen met de juiste hulp kunnen worden opgelost", meldt voorzitter Gianni Bugno van de CPA.
Sommige wielerteams, zoals CCC van olympisch kampioen Greg Van Avermaet, kondigden al aan in de salarissen te moeten snijden. Teambaas Patrick Lefevere van Deceuninck - Quick-Step zei vrijdag in de Belgische krant Het Nieuwsblad te vrezen dat teams failliet zullen gaan.
"We snappen dat de internationale vereniging van wielerteams (AIGCP) om flexibiliteit heeft gevraagd, maar de afspraken dienen gerespecteerd te worden", vindt Bugno. "Het valt niet te accepteren dat grote salarisverlagingen worden doorgevoerd zonder het bewijs dat een ploeg zich niet aan de contracten kan houden."
Bugno hoopt samen met de verschillende partijen tot een oplossing te komen zodat geen renners en mensen uit de begeleidingsstaf de dupe worden.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
6 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden