Wielrenners Yates en Sivakov uit Vuelta na coronabesmetting
ELPOZO ALIMENTACIÓN (ANP) - Wielrenners Simon Yates en Pavel Sivakov gaan niet meer van start in de elfde etappe van de Ronde van Spanje. De Britse wielrenner van BikeExchange-Jayco en de voor Frankrijk rijdende Rus van Ineos Grenadiers hebben positief getest op het coronavirus, melden de teams.
Yates stond na de tijdrit van dinsdag vijfde in het algemeen klassement. De winnaar van de Vuelta van 2018 had een achterstand van 4.50 minuten op klassementsleider Remco Evenepoel uit België. Sivakov stond negende op 7.06 van Evenepoel. Hij eindigde dinsdag nog als vijfde in de tijdrit.
De 30-jarige Yates kreeg gedurende de avond lichte klachten en had in de ochtend een positieve test. De ploeg laat weten dat er meerdere testen zullen worden gedaan om te letten op de veiligheid en gezondheid van de andere renners en stafleden.
De Spaanse ploeg Equipo Kern Pharma raakte in een keer drie renners kwijt door coronabesmettingen. Het gaat om de Spanjaarden Roger Adrià, Hector Carretero en Pau Miquel. In totaal zijn er nu 31 uitvallers in de Ronde van Spanje. Veel renners gingen niet meer van start vanwege een coronabesmetting, onder wie de Nederlanders Daan Hoole en Wout Poels.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
3 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
5 uur geleden