Wielrenners Yates en Sivakov uit Vuelta na coronabesmetting
ELPOZO ALIMENTACIÓN (ANP) - Wielrenners Simon Yates en Pavel Sivakov gaan niet meer van start in de elfde etappe van de Ronde van Spanje. De Britse wielrenner van BikeExchange-Jayco en de voor Frankrijk rijdende Rus van Ineos Grenadiers hebben positief getest op het coronavirus, melden de teams.
Yates stond na de tijdrit van dinsdag vijfde in het algemeen klassement. De winnaar van de Vuelta van 2018 had een achterstand van 4.50 minuten op klassementsleider Remco Evenepoel uit België. Sivakov stond negende op 7.06 van Evenepoel. Hij eindigde dinsdag nog als vijfde in de tijdrit.
De 30-jarige Yates kreeg gedurende de avond lichte klachten en had in de ochtend een positieve test. De ploeg laat weten dat er meerdere testen zullen worden gedaan om te letten op de veiligheid en gezondheid van de andere renners en stafleden.
De Spaanse ploeg Equipo Kern Pharma raakte in een keer drie renners kwijt door coronabesmettingen. Het gaat om de Spanjaarden Roger Adrià, Hector Carretero en Pau Miquel. In totaal zijn er nu 31 uitvallers in de Ronde van Spanje. Veel renners gingen niet meer van start vanwege een coronabesmetting, onder wie de Nederlanders Daan Hoole en Wout Poels.
Meer uit Sport
INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
12 minuten geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
1 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
1 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
3 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.
3 uur geledenKITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.
3 uur geleden