Wielrenners vertrokken voor eerste van drie Alpenritten
MORZINE (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vertrokken voor de eerste van drie ritten in de Alpen. De tiende etappe is de eenvoudigste van de drie bergetappes. Hij voert over 148,1 kilometer van Morzine naar Megève, waar de finish ligt na een lange maar niet altijd te lastige klim.
Na de rustdag, waarop iedereen negatief werd getest op het coronavirus, vertrekt het peloton toch nog met twee renners minder. Geletruidrager Tadej Pogacar moet het zonder ploeggenoot George Bennett uit Nieuw-Zeeland doen. Die testte positief op het coronavirus. De Australiër Luke Durbridge testte eveneens positief en rijdt ook niet meer mee. Ben O'Connor en Alexis Vuillermoz zijn ook niet meer van start gegaan.
In de rit komen de renners eerst hellingen tegen van de vierde en de derde categorie, alvorens het nabij de Mont Blanc gelegen Megève zich aan zal dienen. Er wacht daar een beklimming over 19 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 4,1 procent. De finish wordt verwacht rond 17.00 uur. De Alpenritten van woensdag en donderdag zijn een stuk lastiger.
Pogacar rijdt in het geel, de Belg Wout van Aert draagt het groen van het puntenklassement. De bergtrui zit voor het eerst om de schouders van de Duitser Simon Geschke. De Brit Tom Pidcock mag, als nummer 2 achter Pogacar in het jongerenklassement, in de witte trui vertrekken.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
3 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
5 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
15 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
23 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
1 dag geleden