Wielrenners vertrokken voor eerste van drie Alpenritten
MORZINE (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vertrokken voor de eerste van drie ritten in de Alpen. De tiende etappe is de eenvoudigste van de drie bergetappes. Hij voert over 148,1 kilometer van Morzine naar Megève, waar de finish ligt na een lange maar niet altijd te lastige klim.
Na de rustdag, waarop iedereen negatief werd getest op het coronavirus, vertrekt het peloton toch nog met twee renners minder. Geletruidrager Tadej Pogacar moet het zonder ploeggenoot George Bennett uit Nieuw-Zeeland doen. Die testte positief op het coronavirus. De Australiër Luke Durbridge testte eveneens positief en rijdt ook niet meer mee. Ben O'Connor en Alexis Vuillermoz zijn ook niet meer van start gegaan.
In de rit komen de renners eerst hellingen tegen van de vierde en de derde categorie, alvorens het nabij de Mont Blanc gelegen Megève zich aan zal dienen. Er wacht daar een beklimming over 19 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 4,1 procent. De finish wordt verwacht rond 17.00 uur. De Alpenritten van woensdag en donderdag zijn een stuk lastiger.
Pogacar rijdt in het geel, de Belg Wout van Aert draagt het groen van het puntenklassement. De bergtrui zit voor het eerst om de schouders van de Duitser Simon Geschke. De Brit Tom Pidcock mag, als nummer 2 achter Pogacar in het jongerenklassement, in de witte trui vertrekken.
Meer uit Sport
SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
2 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
23 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geleden