Wielrenners vertrokken voor eerste van drie Alpenritten
MORZINE (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vertrokken voor de eerste van drie ritten in de Alpen. De tiende etappe is de eenvoudigste van de drie bergetappes. Hij voert over 148,1 kilometer van Morzine naar Megève, waar de finish ligt na een lange maar niet altijd te lastige klim.
Na de rustdag, waarop iedereen negatief werd getest op het coronavirus, vertrekt het peloton toch nog met twee renners minder. Geletruidrager Tadej Pogacar moet het zonder ploeggenoot George Bennett uit Nieuw-Zeeland doen. Die testte positief op het coronavirus. De Australiër Luke Durbridge testte eveneens positief en rijdt ook niet meer mee. Ben O'Connor en Alexis Vuillermoz zijn ook niet meer van start gegaan.
In de rit komen de renners eerst hellingen tegen van de vierde en de derde categorie, alvorens het nabij de Mont Blanc gelegen Megève zich aan zal dienen. Er wacht daar een beklimming over 19 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 4,1 procent. De finish wordt verwacht rond 17.00 uur. De Alpenritten van woensdag en donderdag zijn een stuk lastiger.
Pogacar rijdt in het geel, de Belg Wout van Aert draagt het groen van het puntenklassement. De bergtrui zit voor het eerst om de schouders van de Duitser Simon Geschke. De Brit Tom Pidcock mag, als nummer 2 achter Pogacar in het jongerenklassement, in de witte trui vertrekken.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
15 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden