Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenners uit Rusland en Belarus onder neutrale vlag welkom

Wielrenners uit Rusland en Belarus onder neutrale vlag welkom

AIGLE (ANP) - Wielrenners en wielrensters uit Rusland en Belarus mogen onder neutrale vlag weer deelnemen aan internationale wedstrijden als het WK, wereldbekers en koersen in de Nations Cup. Dat heeft de internationale wielerunie UCI besloten in navolging van de internationale bonden van sporten als judo, tafeltennis, schermen, kanoën en boogschieten.

Coureurs uit Rusland en Belarus moeten de status van neutrale renner persoonlijk aanvragen. Ze mogen geen enkele betrokkenheid hebben met de Russische of Belarussische wielerbond of het olympisch comité van die landen. De UCI laat bij medailleceremonies ook niet het volkslied van Rusland of Belarus horen, vanwege de aanhoudende oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

Door de beslissing van de UCI kunnen wielrenners en wielrensters uit Rusland en Belarus in augustus aan de zogenoemde 'super WK' in Glasgow deelnemen. Daar wordt gestreden om regenboogtruien in het wegwielrennen, het baanwielrennen en het mountainbiken.

Meer uit Sport

Oud-kampioen Martín en TT-winnaar Ogura naar MotoGP-team Yamaha

GERNO DI LESMO (ANP) - Yamaha heeft twee grote transfers bekendgemaakt in de MotoGP. Oud-wereldkampioen en huidig WK-leider Jorge Martín en de opkomende ster Ai Ogura komen vanaf 2027 uit voor het Japanse fabrieksteam.

1 uur geleden
Oranje arriveert na WK-uitschakeling woensdagavond al op Schiphol

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal keert na de uitschakeling tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal woensdagavond rond 22.50 uur al terug op Schiphol. Dat meldt voetbalbond KNVB. Aanvankelijk zou de selectie van de vertrekkende bondscoach Ronald Koeman donderdag om 01.30 uur landen.

8 uur geleden
Directeur topvoetbal De Jong accepteert besluit Koeman

KANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."

10 uur geleden
Directeur topvoetbal De Jong accepteert besluit Koeman

KANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."

13 uur geleden
Koeman stopt na 64 interlands als bondscoach Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.

13 uur geleden
Williams direct uitgeschakeld bij rentree op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.

14 uur geleden
Griekspoor strandt opnieuw in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.

16 uur geleden