Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenners uit alle disciplines in één hotel op Spelen Parijs

Wielrenners uit alle disciplines in één hotel op Spelen Parijs

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan alle wielerdisciplines verblijven tijdens de Olympische Spelen van Parijs in één hotel. Dat ligt buiten de drukke Franse hoofdstad en in de omgeving van de wielerbaan, waar sporters als Harrie Lavreysen mikken op nieuw olympisch succes. Wielerbond KNWU neemt zelfs twee koks en twee bakkers mee.

"We willen op deze manier een optimale 'prestatiesetting' voor al onze sporters creëren", legt technisch directeur Wilbert Broekhuizen van de KNWU uit. "Zo kunnen ze zich afsluiten van de drukte in Parijs." Het volledig afgehuurde hotel ligt aan de gunstige kant van Parijs ten opzichte van de wielerbaan en de BMX-baan en aan het parcours van de wegwedstrijden. Ook het mountainbikeparcours is goed bereikbaar.

De wielrenners missen hierdoor wel de aansluiting met andere sporters in het olympisch dorp. Broekhuizen: "Ik snap dat dat bijzonder is, het is een fantastisch evenement. Maar de sporters focussen zich ook graag op waar ze voor gekomen zijn."

Lavreysen vindt het een goed idee. "Zeker ook omdat onze wedstrijden lopen tot de laatste dag van de Spelen. In het olympisch dorp verblijven zou alleen maar afleiden", zei hij vanuit het Canadese Milton, waar hij komend weekeinde zijn laatste wedstrijden rijdt voor de Spelen. Die beginnen op 26 juli.

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

12 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

14 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

15 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

18 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

19 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden