Wielrenners uit alle disciplines in één hotel op Spelen Parijs
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan alle wielerdisciplines verblijven tijdens de Olympische Spelen van Parijs in één hotel. Dat ligt buiten de drukke Franse hoofdstad en in de omgeving van de wielerbaan, waar sporters als Harrie Lavreysen mikken op nieuw olympisch succes. Wielerbond KNWU neemt zelfs twee koks en twee bakkers mee.
"We willen op deze manier een optimale 'prestatiesetting' voor al onze sporters creëren", legt technisch directeur Wilbert Broekhuizen van de KNWU uit. "Zo kunnen ze zich afsluiten van de drukte in Parijs." Het volledig afgehuurde hotel ligt aan de gunstige kant van Parijs ten opzichte van de wielerbaan en de BMX-baan en aan het parcours van de wegwedstrijden. Ook het mountainbikeparcours is goed bereikbaar.
De wielrenners missen hierdoor wel de aansluiting met andere sporters in het olympisch dorp. Broekhuizen: "Ik snap dat dat bijzonder is, het is een fantastisch evenement. Maar de sporters focussen zich ook graag op waar ze voor gekomen zijn."
Lavreysen vindt het een goed idee. "Zeker ook omdat onze wedstrijden lopen tot de laatste dag van de Spelen. In het olympisch dorp verblijven zou alleen maar afleiden", zei hij vanuit het Canadese Milton, waar hij komend weekeinde zijn laatste wedstrijden rijdt voor de Spelen. Die beginnen op 26 juli.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden