Wielrenners uit alle disciplines in één hotel op Spelen Parijs
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan alle wielerdisciplines verblijven tijdens de Olympische Spelen van Parijs in één hotel. Dat ligt buiten de drukke Franse hoofdstad en in de omgeving van de wielerbaan, waar sporters als Harrie Lavreysen mikken op nieuw olympisch succes. Wielerbond KNWU neemt zelfs twee koks en twee bakkers mee.
"We willen op deze manier een optimale 'prestatiesetting' voor al onze sporters creëren", legt technisch directeur Wilbert Broekhuizen van de KNWU uit. "Zo kunnen ze zich afsluiten van de drukte in Parijs." Het volledig afgehuurde hotel ligt aan de gunstige kant van Parijs ten opzichte van de wielerbaan en de BMX-baan en aan het parcours van de wegwedstrijden. Ook het mountainbikeparcours is goed bereikbaar.
De wielrenners missen hierdoor wel de aansluiting met andere sporters in het olympisch dorp. Broekhuizen: "Ik snap dat dat bijzonder is, het is een fantastisch evenement. Maar de sporters focussen zich ook graag op waar ze voor gekomen zijn."
Lavreysen vindt het een goed idee. "Zeker ook omdat onze wedstrijden lopen tot de laatste dag van de Spelen. In het olympisch dorp verblijven zou alleen maar afleiden", zei hij vanuit het Canadese Milton, waar hij komend weekeinde zijn laatste wedstrijden rijdt voor de Spelen. Die beginnen op 26 juli.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
20 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.
22 minuten geledenMILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft zijn olympisch debuut in de viermansbob afgesloten met de dertiende plaats. De 26-jarige bobsleeër zette in het Cortina Sliding Centre met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster in de vierde run met 55,04 de elfde tijd neer.
51 minuten geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft op de slotdag van de Olympische Spelen in Italië de gouden medaille veroverd op het onderdeel halfpipe. Na haar twee gouden plakken van Beijing in 2022 is ze nu de succesvolste freestyleskiester in de geschiedenis van de Spelen.
52 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is na de derde run in de viermansbob op de Olympische Spelen gezakt naar de zestiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster kwam de piloot in de derde run in het Cortina Sliding Centre met 55,15 tot de zestiende tijd.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
14 uur geleden