Wielrenners in Tour de France zien af van protest
REDON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zien af van een protest bij aanvang of tijdens de vierde etappe. De wielrenners en de teams overwogen te staken of actie te voeren, uit boosheid over de gevaarlijke situaties en de daaropvolgende vele valpartijen in de voorgaande dagen.
"De renners willen hun respect voor de sponsoren, de sportieve partijen, de organisatie en de internationale instanties benadrukken. Supporters zijn heel belangrijk voor ze, daarom zullen ze vandaag rijden", meldt de wielrennersvakbond CPA in een verklaring. "Als tegemoetkoming vragen de wielrenners in de Tour de France om hetzelfde respect - respect voor hun veiligheid."
In de derde etappe van maandag waren er veel valpartijen, waardoor renners als Robert Gesink en de Australiërs Jack Haig en Caleb Ewan moesten opgeven. Ook Jumbo-Visma-kopman Primoz Roglic en Geraint Thomas van Ineos kwamen hard ten val.
Frustratie
"Als gevolg van de valpartijen tijdens de derde etappe van de Tour, hebben de renners overlegd hoe ze hun ongenoegen over de veiligheidsmaatregelen willen uiten en ervoor willen zorgen dat hun zorgen serieus worden genomen. Hun frustratie over de te verwachten, maar ook de te voorkomen gebeurtenissen, is enorm groot", aldus de CPA.
Daarom vragen ze de internationale wielerunie UCI om overleg met alle betrokkenen op te zetten om de 3 kilometer-regel tijdens de etappes aan te passen. "Dit kan situaties voorkomen zoals in de etappe van maandag."
Veranderingen nodig
Momenteel is de regel dat renners geen tijdverlies oplopen na valpartijen in de laatste 3 kilometer, wat ervoor moet zorgen dat het in de aanloop naar massasprints minder dringen is in het peloton. De ploegen hadden voor de rit van maandag gevraagd deze regel uit te breiden naar 5 kilometer voor de streep, maar de wedstrijdjury ging daar niet mee akkoord.
"Tijdens deze stappen willen de renners hun begrip aan alle partijen tonen en liever een constructieve dialoog starten dan problemen voor het wielrennen en de fans veroorzaken", aldus de CPA. "Desalniettemin zijn de renners en de CPA vastberaden om veranderingen door te voeren voor de veiligheid van de renners. Deze veranderingen zijn meer dan ooit nodig."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
7 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
9 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden