Wielrenners in Tour de France zien af van protest
REDON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zien af van een protest bij aanvang of tijdens de vierde etappe. De wielrenners en de teams overwogen te staken of actie te voeren, uit boosheid over de gevaarlijke situaties en de daaropvolgende vele valpartijen in de voorgaande dagen.
"De renners willen hun respect voor de sponsoren, de sportieve partijen, de organisatie en de internationale instanties benadrukken. Supporters zijn heel belangrijk voor ze, daarom zullen ze vandaag rijden", meldt de wielrennersvakbond CPA in een verklaring. "Als tegemoetkoming vragen de wielrenners in de Tour de France om hetzelfde respect - respect voor hun veiligheid."
In de derde etappe van maandag waren er veel valpartijen, waardoor renners als Robert Gesink en de Australiërs Jack Haig en Caleb Ewan moesten opgeven. Ook Jumbo-Visma-kopman Primoz Roglic en Geraint Thomas van Ineos kwamen hard ten val.
Frustratie
"Als gevolg van de valpartijen tijdens de derde etappe van de Tour, hebben de renners overlegd hoe ze hun ongenoegen over de veiligheidsmaatregelen willen uiten en ervoor willen zorgen dat hun zorgen serieus worden genomen. Hun frustratie over de te verwachten, maar ook de te voorkomen gebeurtenissen, is enorm groot", aldus de CPA.
Daarom vragen ze de internationale wielerunie UCI om overleg met alle betrokkenen op te zetten om de 3 kilometer-regel tijdens de etappes aan te passen. "Dit kan situaties voorkomen zoals in de etappe van maandag."
Veranderingen nodig
Momenteel is de regel dat renners geen tijdverlies oplopen na valpartijen in de laatste 3 kilometer, wat ervoor moet zorgen dat het in de aanloop naar massasprints minder dringen is in het peloton. De ploegen hadden voor de rit van maandag gevraagd deze regel uit te breiden naar 5 kilometer voor de streep, maar de wedstrijdjury ging daar niet mee akkoord.
"Tijdens deze stappen willen de renners hun begrip aan alle partijen tonen en liever een constructieve dialoog starten dan problemen voor het wielrennen en de fans veroorzaken", aldus de CPA. "Desalniettemin zijn de renners en de CPA vastberaden om veranderingen door te voeren voor de veiligheid van de renners. Deze veranderingen zijn meer dan ooit nodig."
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
12 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
14 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
15 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
17 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
1 dag geleden