Wielrenners in Tour de France zien af van protest
REDON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zien af van een protest bij aanvang of tijdens de vierde etappe. De wielrenners en de teams overwogen te staken of actie te voeren, uit boosheid over de gevaarlijke situaties en de daaropvolgende vele valpartijen in de voorgaande dagen.
"De renners willen hun respect voor de sponsoren, de sportieve partijen, de organisatie en de internationale instanties benadrukken. Supporters zijn heel belangrijk voor ze, daarom zullen ze vandaag rijden", meldt de wielrennersvakbond CPA in een verklaring. "Als tegemoetkoming vragen de wielrenners in de Tour de France om hetzelfde respect - respect voor hun veiligheid."
In de derde etappe van maandag waren er veel valpartijen, waardoor renners als Robert Gesink en de Australiërs Jack Haig en Caleb Ewan moesten opgeven. Ook Jumbo-Visma-kopman Primoz Roglic en Geraint Thomas van Ineos kwamen hard ten val.
Frustratie
"Als gevolg van de valpartijen tijdens de derde etappe van de Tour, hebben de renners overlegd hoe ze hun ongenoegen over de veiligheidsmaatregelen willen uiten en ervoor willen zorgen dat hun zorgen serieus worden genomen. Hun frustratie over de te verwachten, maar ook de te voorkomen gebeurtenissen, is enorm groot", aldus de CPA.
Daarom vragen ze de internationale wielerunie UCI om overleg met alle betrokkenen op te zetten om de 3 kilometer-regel tijdens de etappes aan te passen. "Dit kan situaties voorkomen zoals in de etappe van maandag."
Veranderingen nodig
Momenteel is de regel dat renners geen tijdverlies oplopen na valpartijen in de laatste 3 kilometer, wat ervoor moet zorgen dat het in de aanloop naar massasprints minder dringen is in het peloton. De ploegen hadden voor de rit van maandag gevraagd deze regel uit te breiden naar 5 kilometer voor de streep, maar de wedstrijdjury ging daar niet mee akkoord.
"Tijdens deze stappen willen de renners hun begrip aan alle partijen tonen en liever een constructieve dialoog starten dan problemen voor het wielrennen en de fans veroorzaken", aldus de CPA. "Desalniettemin zijn de renners en de CPA vastberaden om veranderingen door te voeren voor de veiligheid van de renners. Deze veranderingen zijn meer dan ooit nodig."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
12 uur geleden