Wielrenners en Tourorganisatie vragen aandacht voor veiligheid
FLORENCE (ANP) - Met een filmpje op social media hebben de organisatie van de Tour de France en de wielrenners aandacht gevraagd voor de veiligheid in de koers. De renners vragen het publiek afstand te houden en aan de gezondheid van de renners te denken. "Respecteer de renners op de weg", schrijft de Tourorganisatie op X.
In het filmpje zijn ook enkele van de grote valpartijen uit de laatste jaren te zien, zoals de vrouw die met een bord voor haar opa en oma te ver op de weg stond in 2021. De Duitse wielrenner Tony Martin kon het langwerpige bord niet ontwijken en ging onderuit, waarop tientallen renners ten val kwamen.
"Zorg ervoor dat we genoeg ruimte hebben om onze aanvallen te plaatsen", zegt de Belgische kopman Remco Evenepoel in het filmpje. Viervoudig Tourwinnaar Chris Froome, die overigens ontbreekt in deze Ronde van Frankrijk, vraagt het publiek ook om niet mee te rennen met de wielrenners, wat vooral in bergetappes vaak voorkomt. De wielrenners vragen daarna nog om op je kinderen te letten, honden aan de lijn te houden en geen rookbommen te gebruiken.
Het ging echter nog voor de start van de openingsetappe in Florence al mis. De Tsjechische wielrenner Jan Hirt bleef na het plaatsen van zijn handtekening tijdens de podiumceremonie haken aan de rugzak van een toeschouwer. Hij kwam ten val en brak daarbij drie tanden. De renner van Soudal Quick-Step is gewoon gestart.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
55 minuten geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
2 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
4 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
6 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en Belgiƫ plaatsvindt.
1 dag geleden