Wielrenners Cavagna en Vansevenant aangereden op trainingskamp
VALENCIA (ANP/BELGA) - Twee wielrenners van de Belgische ploeg Deceuninck - Quick-Step zijn op trainingskamp in Spanje aangereden. Het gaat om de Fransman Rémi Cavagna (26) en de Belg Mauri Vansevenant (22).
Cavagna liep een gebroken rugwervel op, waaraan hij waarschijnlijk maandag wordt geopereerd in een ziekenhuis in Valencia. Volgens zijn ploeg hebben onderzoeken aangetoond dat de Fransman geen schade aan zijn hersenen of zenuwen heeft opgelopen.
Vansevenant hield aan het ongeluk een gebroken duim over. Hij is teruggegaan naar België voor verdere behandeling.
Cavagna, die sinds 2017 voor de ploeg rijdt, won in juni het Franse wegkampioenschap. In 2019 pakte hij een ritzege in de Vuelta. Vansevenant boekte vorig seizoen zijn eerste profzege in de GP Industria & Artigianato.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
2 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
5 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
8 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
8 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
9 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
13 uur geleden