Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner zijn is voor Dumoulin nu bewuste keuze

Wielrenner zijn is voor Dumoulin nu bewuste keuze

KANNE (ANP) - Precies een jaar geleden zette hij zijn wielerloopbaan tijdelijk op halt. Tom Dumoulin was het plezier in het fietsen kwijt. "Ik ben blij dat ik dat heb gedaan. Ik sta er nu anders in. Wielrenner zijn is nu veel meer een bewuste keuze", vertelde de 31-jarige Limburger van Jumbo-Visma dinsdag na de teampresentatie in Alicante. Dumoulin sprak thuis in het Belgische Kanne. Uit voorzorg, na een contact met een positief op corona getest persoon en enigszins grieperig, waarschijnlijk het gevolg van een boosterprik.

Ondanks de lichte gezondheidsklachten oogt Dumoulin fris en gretig. Hij heeft zin in het wielerjaar, zo veel wordt wel duidelijk. Het gedeelde kopmanschap met Tobias Foss voor de Giro d'Italia vindt hij iets om naar uit te kijken. Sowieso lag zijn voorkeur bij de rittenkoers die hij in 2017 won. "Het is een keuze op basis van gevoel en verstand. Ik heb twee best rare jaren gehad. Om dan meteen de gekte van de Tour op te zoeken in een ploeg die voor één doel gaat - de eindzege - leek me niet verstandig. Ik koester warme gevoelens voor de Giro en samen met Foss daar als kopman staan, vind ik heel prettig."

Het is niet alleen omdat hij de Noor een 'leuke gast' vindt met kwaliteiten. "Ik heb er in het verleden moeite mee gehad dat de hele ploeg om mij draaide. Ik ben geen alfa-mannetje. Al heb ik wel laten zien dat ik me prima staande kan houden. Maar het is prettig met een tweede man naast je. En je kunt echt wat aan elkaar hebben."

Hoogtestage

Afhankelijk van zijn gezondheid vliegt Dumoulin nog naar Alicante om zich aan te sluiten bij zijn ploeggenoten. Wordt dat te kort dag, dan gaat hij eind deze maand rechtstreeks op hoogtestage, vermoedelijk op Tenerife. Zijn seizoen begint op 20 februari in de UAE Tour. Daarna volgen optredens in de Strade Bianche, de Ronde van Catalonië en de Amstel Gold Race, gevolgd door opnieuw een hoogtestage. Bij de Limburgse klassieker hervond hij vorig jaar als toeschouwer zijn liefde voor het fietsen. "De Amstel rijden vind ik heel bijzonder. Het was een van de 'triggers' vroeger waarom ik wielrenner wilde worden. En vorig jaar om weer terug te willen keren in het peloton."

Dumoulin kwam na zijn rentree tot negentien koersdagen en olympisch zilver op de individuele tijdrit in Japan. De focus blijft de komende jaren liggen op de rittenkoersen. "De klassiekers doe ik erbij omdat ik het leuk vind. Maar een klassement rijden, is wat ik het beste kan. Er zijn voldoende uitdagingen, ook na de Giro. Ik kijk enorm uit naar het WK, najaarsklassiekers vind ik supermooi en er zijn nog een paar mooie etappekoersen zoals Polen en de Benelux Tour."

Bijgestaan door een nieuwe trainer, de Belg Marc Lamberts, voelt het bijna als een nieuwe start. "Ik had een hele goede klik met Mathieu (Heijboer), maar zocht een nieuwe impuls. We doen verder niet veel anders." Een terugkeer naar de Tour de France, in een van de volgende jaren, sluit hij zeker niet uit. "Wat mij betreft heb ik mijn laatste Tour nog niet gereden."

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

11 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

11 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

12 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

13 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

18 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

1 dag geleden