Wielrenner zijn is voor Dumoulin nu bewuste keuze
KANNE (ANP) - Precies een jaar geleden zette hij zijn wielerloopbaan tijdelijk op halt. Tom Dumoulin was het plezier in het fietsen kwijt. "Ik ben blij dat ik dat heb gedaan. Ik sta er nu anders in. Wielrenner zijn is nu veel meer een bewuste keuze", vertelde de 31-jarige Limburger van Jumbo-Visma dinsdag na de teampresentatie in Alicante. Dumoulin sprak thuis in het Belgische Kanne. Uit voorzorg, na een contact met een positief op corona getest persoon en enigszins grieperig, waarschijnlijk het gevolg van een boosterprik.
Ondanks de lichte gezondheidsklachten oogt Dumoulin fris en gretig. Hij heeft zin in het wielerjaar, zo veel wordt wel duidelijk. Het gedeelde kopmanschap met Tobias Foss voor de Giro d'Italia vindt hij iets om naar uit te kijken. Sowieso lag zijn voorkeur bij de rittenkoers die hij in 2017 won. "Het is een keuze op basis van gevoel en verstand. Ik heb twee best rare jaren gehad. Om dan meteen de gekte van de Tour op te zoeken in een ploeg die voor één doel gaat - de eindzege - leek me niet verstandig. Ik koester warme gevoelens voor de Giro en samen met Foss daar als kopman staan, vind ik heel prettig."
Het is niet alleen omdat hij de Noor een 'leuke gast' vindt met kwaliteiten. "Ik heb er in het verleden moeite mee gehad dat de hele ploeg om mij draaide. Ik ben geen alfa-mannetje. Al heb ik wel laten zien dat ik me prima staande kan houden. Maar het is prettig met een tweede man naast je. En je kunt echt wat aan elkaar hebben."
Hoogtestage
Afhankelijk van zijn gezondheid vliegt Dumoulin nog naar Alicante om zich aan te sluiten bij zijn ploeggenoten. Wordt dat te kort dag, dan gaat hij eind deze maand rechtstreeks op hoogtestage, vermoedelijk op Tenerife. Zijn seizoen begint op 20 februari in de UAE Tour. Daarna volgen optredens in de Strade Bianche, de Ronde van Catalonië en de Amstel Gold Race, gevolgd door opnieuw een hoogtestage. Bij de Limburgse klassieker hervond hij vorig jaar als toeschouwer zijn liefde voor het fietsen. "De Amstel rijden vind ik heel bijzonder. Het was een van de 'triggers' vroeger waarom ik wielrenner wilde worden. En vorig jaar om weer terug te willen keren in het peloton."
Dumoulin kwam na zijn rentree tot negentien koersdagen en olympisch zilver op de individuele tijdrit in Japan. De focus blijft de komende jaren liggen op de rittenkoersen. "De klassiekers doe ik erbij omdat ik het leuk vind. Maar een klassement rijden, is wat ik het beste kan. Er zijn voldoende uitdagingen, ook na de Giro. Ik kijk enorm uit naar het WK, najaarsklassiekers vind ik supermooi en er zijn nog een paar mooie etappekoersen zoals Polen en de Benelux Tour."
Bijgestaan door een nieuwe trainer, de Belg Marc Lamberts, voelt het bijna als een nieuwe start. "Ik had een hele goede klik met Mathieu (Heijboer), maar zocht een nieuwe impuls. We doen verder niet veel anders." Een terugkeer naar de Tour de France, in een van de volgende jaren, sluit hij zeker niet uit. "Wat mij betreft heb ik mijn laatste Tour nog niet gereden."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
13 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
16 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
17 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
20 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
23 uur geleden