Wielrenner Zijlaard wint Olympia's Tour
ASSEN (ANP) - Wielrenner Maikel Zijlaard heeft de 68e editie van Olympia's Tour gewonnen. De 22-jarige wielrenner van de ploeg VolkerWessels verdrong landgenoot Elmar Reinders in de vierde en laatste etappe van de eerste plaats in het klassement. De laatste rit, met start en finish in Assen, werd gewonnen door de Brit Jim Brown.
Reinders (30) had een dag eerder de derde rit in Leek gewonnen voor Zijlaard en begon als leider aan de slotetappe. Door materiaalpech raakte Reinders echter op achterstand en hij kon niet meer terugkomen vooraan. Zijlaard sloot de laatste etappe af als vijfde en pakte de eindzege.
Olympia's Tour is de oudste etappekoers van Nederland. De voorgaande twee edities gingen als gevolg van de toen geldende coronabeperkingen niet door. De wielerronde is van oudsher een etappekoers waarin talenten zich in de kijker kunnen rijden bij profteams. Op de erelijst prijken de namen van onder anderen Lars Boom, Cees Bol en Dylan van Baarle.
"Het is zaak om steeds voorin te zitten in deze ronde en altijd bij de les te zijn", zei Zijlaard, die de eindzege pakte zonder een etappe te winnen. "Elmar Reinders was deze week heel sterk, maar pech hoort er ook bij."
Zijlaard was blij met de eindzege. "Dit is een heel grote koers. Ik ben blij dat ik hem zo goed heb kunnen eindigen en dat ik zo goed was. Ik denk dat ik geen enkele rit buiten de top 10 ben geëindigd. Het enige wat ik weet, is dat ik goed bezig ben. Dan hoop ik deze lijn door te trekken. Mijn grote doel is opnieuw een profcontract te tekenen."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
15 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.
33 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.
36 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).
2 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
12 uur geleden