Wielrenner Zijlaard wint Olympia's Tour
ASSEN (ANP) - Wielrenner Maikel Zijlaard heeft de 68e editie van Olympia's Tour gewonnen. De 22-jarige wielrenner van de ploeg VolkerWessels verdrong landgenoot Elmar Reinders in de vierde en laatste etappe van de eerste plaats in het klassement. De laatste rit, met start en finish in Assen, werd gewonnen door de Brit Jim Brown.
Reinders (30) had een dag eerder de derde rit in Leek gewonnen voor Zijlaard en begon als leider aan de slotetappe. Door materiaalpech raakte Reinders echter op achterstand en hij kon niet meer terugkomen vooraan. Zijlaard sloot de laatste etappe af als vijfde en pakte de eindzege.
Olympia's Tour is de oudste etappekoers van Nederland. De voorgaande twee edities gingen als gevolg van de toen geldende coronabeperkingen niet door. De wielerronde is van oudsher een etappekoers waarin talenten zich in de kijker kunnen rijden bij profteams. Op de erelijst prijken de namen van onder anderen Lars Boom, Cees Bol en Dylan van Baarle.
"Het is zaak om steeds voorin te zitten in deze ronde en altijd bij de les te zijn", zei Zijlaard, die de eindzege pakte zonder een etappe te winnen. "Elmar Reinders was deze week heel sterk, maar pech hoort er ook bij."
Zijlaard was blij met de eindzege. "Dit is een heel grote koers. Ik ben blij dat ik hem zo goed heb kunnen eindigen en dat ik zo goed was. Ik denk dat ik geen enkele rit buiten de top 10 ben geëindigd. Het enige wat ik weet, is dat ik goed bezig ben. Dan hoop ik deze lijn door te trekken. Mijn grote doel is opnieuw een profcontract te tekenen."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
11 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
4 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
6 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
7 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
14 uur geleden