Wielrenner Wright noemt beschuldiging Roglic oneerlijk
TALAVERA DE LA REINA (ANP) - De Britse wielrenner Fred Wright was onaangenaam verrast toen hij op sociale media moest lezen dat Primoz Roglic hem de schuld heeft gegeven van zijn val in de Ronde van Spanje. Roglic kon woensdag niet meer van start nadat hij in de sprint van de zestiende etappe onderuit was gegaan na een kort contact met Wright. De Sloveen kwam drie dagen later via zijn ploeg Jumbo-Visma met een verklaring waarin de Brit als schuldige werd aangewezen.
Volgens Roglic had Wright hem "het stuur uit zijn handen gereden". De 32-jarige Sloveen stond tweede in het algemeen klassement achter de Belg Remco Evenepoel.
"Toen ik kort na de rit van vandaag nog vol emoties zat, las ik het statement van Jumbo-Visma", schrijft Wright, die rijdt voor Bahrain Victorious, op Twitter. "Het was moeilijk om te lezen en ik ben er erg ontgoocheld over. Ik denk dat het oneerlijk is. Het team en ik hebben vanavond nog eens naar de beelden gekeken en ik denk dat ik niets verkeerds deed. Het was gewoon een koersincident."
"Primoz is een fantastische renner", vervolgt Wright. "Hij ging nog vol voor de rode trui en ik begrijp dat hij heel teleurgesteld moet zijn. Ik vind het heel jammer voor hem. Maar ik weet zeker dat hij opnieuw op hoog niveau zal terugkeren."
Wright (23) kreeg inmiddels heel wat verwijten op sociale media. "Maar ik waardeer de positieve reacties."
Meer uit Sport
MONT VENTOUX (ANP) - Demi Vollering is teleurgesteld na haar tweede plek in de koninginnenrit van de Tour de France Femmes naar de Mont Ventoux. Dat zei de Nederlandse renster van FDJ United-Suez vrijdag na afloop van de etappe tegen de NOS.
1 uur geledenMONT VENTOUX (ANP) - Kasia Niewiadoma is "sprakeloos" na haar etappezege op de Mont Ventoux in de Tour de France Femmes. Dat zei de Poolse van Canyon//Sram vrijdag na afloop van de etappe in het flashinterview. Het was de eerste etappezege voor de Tourwinnares van 2024.
2 uur geledenMONT VENTOUX (ANP) - Kasia Niewiadoma heeft vrijdag de koninginnenrit van de Tour de France Femmes gewonnen, met aankomst op de Mont Ventoux. De Poolse renster van Canyon//Sram reed solo naar de overwinning op de bekende berg, ruim voor Demi Vollering. De Nederlandse werd tweede op 1.16 minuut. De Italiaanse Longo Borghini werd derde op 1.42.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB voert bij de start van het nieuwe seizoen in de Eredivisie verschillende spelregelwijzigingen in die erop gericht zijn het tempo in de wedstrijden te verhogen. Het zijn aanpassingen in de spelregels van de internationale spelregelorganisatie IFAB, die de FIFA ook al had doorgevoerd tijdens het WK voetbal in juni.
7 uur geledenASTANA (ANP) - John van 't Schip is de nieuwe bondscoach van Kazachstan. De voetbalbond van Kazachstan (KFF) presenteerde de 62-jarige Nederlandse oud-international en trainer vrijdag, zo meldde de bond op social media.
7 uur geledenLA VOULTE-SUR-RHÔNE (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen gaat niet meer van start in de zevende etappe van de Tour de France Femmes. Haar ploeg SD Worx-Protime meldt dat de 36-jarige renster de Tour verlaat en rust neemt.
8 uur geledenKARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.
23 uur geleden