Wielrenner Wright noemt beschuldiging Roglic oneerlijk
TALAVERA DE LA REINA (ANP) - De Britse wielrenner Fred Wright was onaangenaam verrast toen hij op sociale media moest lezen dat Primoz Roglic hem de schuld heeft gegeven van zijn val in de Ronde van Spanje. Roglic kon woensdag niet meer van start nadat hij in de sprint van de zestiende etappe onderuit was gegaan na een kort contact met Wright. De Sloveen kwam drie dagen later via zijn ploeg Jumbo-Visma met een verklaring waarin de Brit als schuldige werd aangewezen.
Volgens Roglic had Wright hem "het stuur uit zijn handen gereden". De 32-jarige Sloveen stond tweede in het algemeen klassement achter de Belg Remco Evenepoel.
"Toen ik kort na de rit van vandaag nog vol emoties zat, las ik het statement van Jumbo-Visma", schrijft Wright, die rijdt voor Bahrain Victorious, op Twitter. "Het was moeilijk om te lezen en ik ben er erg ontgoocheld over. Ik denk dat het oneerlijk is. Het team en ik hebben vanavond nog eens naar de beelden gekeken en ik denk dat ik niets verkeerds deed. Het was gewoon een koersincident."
"Primoz is een fantastische renner", vervolgt Wright. "Hij ging nog vol voor de rode trui en ik begrijp dat hij heel teleurgesteld moet zijn. Ik vind het heel jammer voor hem. Maar ik weet zeker dat hij opnieuw op hoog niveau zal terugkeren."
Wright (23) kreeg inmiddels heel wat verwijten op sociale media. "Maar ik waardeer de positieve reacties."
Meer uit Sport
AALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.
41 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.
1 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft in de MotoGP na de sprintrace ook de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam geschreven. De Spaanse regerend wereldkampioen bleef zijn landgenoot Pedro Acosta voor. Francesco Bagnaia eindigde op ruime afstand als derde.
1 uur geledenSAINT-ISMIER (ANP) - De Franse wielrenner Alex Baudin heeft zondag de eerste etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, de voorbereidingskoers op de Tour de France die tot vorig jaar bekendstond als het Critérium du Dauphiné. De 25-jarige renner van EF Education-EasyPost bleef als enige over uit een kopgroep. In de achtervolging werd Ramses Debruyne uit België tweede, voor de Fransman Léo Bisiaux.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten wil in de toekomst eventuele problemen met zijn caddie anders aanpakken. Dat vertelde de 40-jarige Nederlander na afloop van zijn slotronde op het KLM Open in Badhoevedorp. De tweevoudig winnaar zei zaterdag na een slechte derde ronde dat hij overwoog zijn caddie te vervangen. "Daar leer ik van en dat zal ik in de toekomst anders doen", zei hij een dag later.
2 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari in de Formule 1, heeft zich 24 uur nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen weer gemeld bij de Grote Prijs van Monaco. Dat liet zijn team aan persbureau AFP weten.
3 uur geleden