Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Woods wint zevende etappe Vuelta

Wielrenner Woods wint zevende etappe Vuelta

VILLANUEVA DE VALDEGOVIA (ANP) - Wielrenner Michael Woods heeft de zevende etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. De Canadees was de sterkste in de finale van een rit die ging over 160 kilometer van Vitoria-Gasteiz naar Villanueva de Valdegovia in het Baskenland, waarbij twee keer de Alto de Orduña moest worden bedwongen, een berg van de eerste categorie.

De Spanjaard Omar Fraile werd tweede op vier tellen achterstand, en diens landgenoot Alejandro Valverde kwam als derde over de streep. De 40-jarige Valverde (Movistar) pakt een minuut op de klassementsrijders en schuift daarmee een plekje op in het algemeen klassement naar plaats negen. De 22-jarige Nederlander Ide Schelling (Bora-hansgrohe) werd achtste.

Het peloton kwam een kleine minuut later over de finish. Daardoor blijft de stand in de top tien van het klassement zo goed als gelijk. Ecuadoraan Richard Carapaz behoudt zijn rode leiderstrui, met een halve minuut voorsprong op rivaal Primoz Roglic van Jumbo-Visma. De Sloveen blijft vierde. Zijn ploeggenoot George Bennet uit Nieuw-Zeeland maakt de top tien compleet.

Inhouden

Ritwinnaar Woods bleef met vier andere renners, onder wie Valverde, uit handen van het peloton. De Canadese wielrenner van EF Pro Cycling zat al tijdens de tweede beklimming van de Alto de Orduña alleen op kop, maar moest toen noodgedwongen inhouden. "Ik kon toen niet te hard doorrijden vanwege onze kopman Hugh Carthy", aldus Woods, die tijdens de zesde etappe van de Vuelta al tweede werd. De Brit Carthy zat in het peloton en zou met de aanwezigheid van Alejandro Valverde in de buurt van Woods misschien zijn plaats in het klassement zien verslechteren. "Ik voelde dat ik de benen had. Ik kon dus eventjes gas terugnemen en uiteindelijk in de finale winnen. Het is een speciale dag."

Voorafgaand aan de etappe bleek dat geen van de 684 afgenomen coronatests positief waren. Het virus heeft nog geen vat op de wielrenners in Spanje, terwijl ze dinsdag door een gebied fietsten waarin de noodtoestand is uitgeroepen.

Woensdag volgt een etappe van 164 kilometer die bergop finisht. De route gaat van Logroño naar de berg Alto de Moncalvillo, eentje van de eerste categorie.

Meer uit Sport

Evenepoel boekt in tijdrit Tour de France tweede ritzege op rij

THONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.

3 uur geleden
Duitse klassementsrenner Lipowitz na val uit Tour de France

THONON-LES-BAINS (ANP) - Florian Lipowitz heeft de Tour de France verlaten. De Duitse klassementsrenner ging dinsdag in de tijdrit aan het einde van de afdaling in een bocht hard onderuit en moest geblesseerd opgeven. Lipowitz kwam met zijn schouder tegen een stoeprand terecht, leek het. Hij werd ter plekke behandeld.

3 uur geleden
Arensman te laat op startpodium in tijdrit Tour de France

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Thymen Arensman is te laat begonnen aan zijn tijdrit in de zestiende etappe van de Tour de France. De wielrenner van Netcompany Ineos verscheen te laat op het startpodium in Évian-les-Bains. De startklok had al ongeveer vijftien seconden afgeteld toen hij vertrok.

5 uur geleden
EK padel volgend jaar in Nederland

AMSTELVEEN (ANP) - Het Europees kampioenschap padel vindt volgend jaar in Nederland plaats. De eerste twee fases van het toernooi zijn begin maart, de finaleweek is van 7 tot en met 11 juli.

9 uur geleden
Darter Doets strandt in eerste ronde World Matchplay

BLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.

1 dag geleden
Rechter keurde nachtelijke dopingcontroles in de Tour goed

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/BELGA) - Een rechter heeft afgelopen weekend toestemming gegeven voor de nachtelijke dopingcontroles bij wielrenners Tadej Pogačar en Jonas Vingegaard, op dat moment de nummers 1 en 2 in de Tour de France. Dit heeft het Franse Openbaar Ministerie aan persbureau AFP bevestigd, na eerdere berichtgeving door de krant L'Équipe. Volgens de Franse sportwetgeving mogen zulke controles enkel bij "ernstige en consistente vermoedens".

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel richt zich op behoud tweede plaats in Tour

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel gaat "niet zweven" nu hij de tweede plaats in de Tour de France bezet. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe richt zich op het verdedigen van zijn positie en de tijdrit van dinsdag. Dat zei de tweevoudig olympisch kampioen maandag op de rustdag tijdens een online persmoment van zijn ploeg.

1 dag geleden