Wielrenner Woods wint zevende etappe Vuelta
VILLANUEVA DE VALDEGOVIA (ANP) - Wielrenner Michael Woods heeft de zevende etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. De Canadees was de sterkste in de finale van een rit die ging over 160 kilometer van Vitoria-Gasteiz naar Villanueva de Valdegovia in het Baskenland, waarbij twee keer de Alto de Orduña moest worden bedwongen, een berg van de eerste categorie.
De Spanjaard Omar Fraile werd tweede op vier tellen achterstand, en diens landgenoot Alejandro Valverde kwam als derde over de streep. De 40-jarige Valverde (Movistar) pakt een minuut op de klassementsrijders en schuift daarmee een plekje op in het algemeen klassement naar plaats negen. De 22-jarige Nederlander Ide Schelling (Bora-hansgrohe) werd achtste.
Het peloton kwam een kleine minuut later over de finish. Daardoor blijft de stand in de top tien van het klassement zo goed als gelijk. Ecuadoraan Richard Carapaz behoudt zijn rode leiderstrui, met een halve minuut voorsprong op rivaal Primoz Roglic van Jumbo-Visma. De Sloveen blijft vierde. Zijn ploeggenoot George Bennet uit Nieuw-Zeeland maakt de top tien compleet.
Inhouden
Ritwinnaar Woods bleef met vier andere renners, onder wie Valverde, uit handen van het peloton. De Canadese wielrenner van EF Pro Cycling zat al tijdens de tweede beklimming van de Alto de Orduña alleen op kop, maar moest toen noodgedwongen inhouden. "Ik kon toen niet te hard doorrijden vanwege onze kopman Hugh Carthy", aldus Woods, die tijdens de zesde etappe van de Vuelta al tweede werd. De Brit Carthy zat in het peloton en zou met de aanwezigheid van Alejandro Valverde in de buurt van Woods misschien zijn plaats in het klassement zien verslechteren. "Ik voelde dat ik de benen had. Ik kon dus eventjes gas terugnemen en uiteindelijk in de finale winnen. Het is een speciale dag."
Voorafgaand aan de etappe bleek dat geen van de 684 afgenomen coronatests positief waren. Het virus heeft nog geen vat op de wielrenners in Spanje, terwijl ze dinsdag door een gebied fietsten waarin de noodtoestand is uitgeroepen.
Woensdag volgt een etappe van 164 kilometer die bergop finisht. De route gaat van Logroño naar de berg Alto de Moncalvillo, eentje van de eerste categorie.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
26 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
22 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 dag geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
1 dag geleden