Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Vingegaard wint Dauphiné, slotrit voor Ciccone

Wielrenner Vingegaard wint Dauphiné, slotrit voor Ciccone

LA BASTILLE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. De leiderstrui van de Deen van Jumbo-Visma kwam in de slotetappe niet in gevaar. De bergetappe van Le Pont-de-Claix naar Grenoble werd gewonnen door de Italiaan Giulio Ciccone van Trek-Segafredo.

Ciccone bleef in de rit met aankomst na een korte steile klim in La Bastille nabij Grenoble als enige van de vroege vluchters Vingegaard voor. De leider in het klassement kwam als tweede binnen op 23 seconden. De Brit Adam Yates werd derde op 33 seconden.

In het klassement bleef Vingegaard Yates ruim voor na acht etappes. De Tourwinnaar van vorig jaar had een voorsprong van 2.23 minuten op de Brit. De Australiër Ben O'Connor werd derde op bijna 3 minuten.

Tevreden

Vingegaard was dik tevreden na een sterke week voor Jumbo-Visma in de Dauphiné. De Deen won zelf twee lastige etappes en zag ploeggenoot Christophe Laporte ook twee ritten winnen. "Ik ben tevreden met hoe het de hele week is gegaan. Ik denk dat ik een goede vorm heb en de ploeg reed fantastisch. Ik zat nooit alleen."

De Deen was best verbaasd over het grote verschil in het klassement met zijn concurrenten. "Ik wist dat ik in goede vorm was, maar het verschil verrast me toch. Ik ben heel blij dat ik hier kan winnen. Dit is een van de grootste wedstrijden in het wielrennen."

Negen etappezeges

Vingegaard won eerder dit jaar de Ronde van het Baskenland en de Spaanse rittenkoers O Gran Camiño. Hij heeft ook al negen etappezeges op zijn naam in 2023. Voor Ciccone was het de derde etappezege in dit jaar.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

8 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

9 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

11 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

12 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

12 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

13 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

16 uur geleden