Wielrenner Vingegaard wint Dauphiné, slotrit voor Ciccone
LA BASTILLE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. De leiderstrui van de Deen van Jumbo-Visma kwam in de slotetappe niet in gevaar. De bergetappe van Le Pont-de-Claix naar Grenoble werd gewonnen door de Italiaan Giulio Ciccone van Trek-Segafredo.
Ciccone bleef in de rit met aankomst na een korte steile klim in La Bastille nabij Grenoble als enige van de vroege vluchters Vingegaard voor. De leider in het klassement kwam als tweede binnen op 23 seconden. De Brit Adam Yates werd derde op 33 seconden.
In het klassement bleef Vingegaard Yates ruim voor na acht etappes. De Tourwinnaar van vorig jaar had een voorsprong van 2.23 minuten op de Brit. De Australiër Ben O'Connor werd derde op bijna 3 minuten.
Tevreden
Vingegaard was dik tevreden na een sterke week voor Jumbo-Visma in de Dauphiné. De Deen won zelf twee lastige etappes en zag ploeggenoot Christophe Laporte ook twee ritten winnen. "Ik ben tevreden met hoe het de hele week is gegaan. Ik denk dat ik een goede vorm heb en de ploeg reed fantastisch. Ik zat nooit alleen."
De Deen was best verbaasd over het grote verschil in het klassement met zijn concurrenten. "Ik wist dat ik in goede vorm was, maar het verschil verrast me toch. Ik ben heel blij dat ik hier kan winnen. Dit is een van de grootste wedstrijden in het wielrennen."
Negen etappezeges
Vingegaard won eerder dit jaar de Ronde van het Baskenland en de Spaanse rittenkoers O Gran Camiño. Hij heeft ook al negen etappezeges op zijn naam in 2023. Voor Ciccone was het de derde etappezege in dit jaar.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
3 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.
3 uur geleden