Wielrenner Vingegaard wilde rit winnen voor 'beste vriend Nathan'
BEJES (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard wilde niet nadenken over het klassement in de Ronde van Spanje na zijn ritwinst in de zestiende etappe. De renner van Jumbo-Visma hoorde 's ochtends dat ploeggenoot Nathan Van Hooydonck in levensgevaar verkeerde na een ongeluk met een auto in België. "Ik wilde voor mijn beste vriend Nathan winnen", zei Vingegaard na afloop.
"Ik wilde vandaag gewoon de etappezege pakken", antwoordde de tweevoudig Tourwinnaar op de vraag of hij zijn concurrenten had verrast door in Beijes voor de overwinning te gaan. "We kregen vanochtend verschrikkelijk nieuws te horen over Nathan. Gelukkig is er nu wat goed nieuws, dat is een opluchting voor mij en voor het team. Ik wil verder nog helemaal niet nadenken over de verschillende posities in het klassement."
Ook ploeggenoot Wilco Kelderman was aangedaan door het bericht uit België. "Heel heftig, dan is wielrennen even niet zo belangrijk. Als de koers begint, dan is er toch weer stress en dan focus je daar op. We wilden vanochtend voor de etappezege gaan en dan is het aan de drie leiders om te kijken wie de beste op de dag is", aldus de Nederlander.
Wakker
In het klassement staat Vingegaard nu op de tweede plaats op 29 seconden van ploeggenoot Sepp Kuss. Primoz Roglic, eveneens van Jumbo-Visma, staat derde op 1.33 van Kuss.
Attila Valter gaf na afloop van de etappe ook aan dat het de goede kant op ging met Van Hooydonck. "Aan het begin van de slotklim kregen we te horen dat Nathan wakker is", zei de Hongaarse renner van Jumbo-Visma bij Sporza. "Dat was het nieuws waarop we hadden gehoopt."
Gemengde gevoelens
"We begonnen met gemengde gevoelens aan de etappe, maar we moesten doorbijten. Deze overwinning is voor Nathan. Ik weet niet of hij al naar de Vuelta kijkt in het ziekenhuis, maar hopelijk heeft hij gezien dat we hem steunen en dat deze overwinning voor hem is", aldus Valter.
Ploegleider Grischa Niermann sprak soortgelijke woorden. "Het lijkt wat beter te gaan. Meer weet ik ook niet, maar hopelijk zet het zich zo door. Al onze gedachten zijn bij Nathan en zijn familie. Hopelijk is hij snel weer op de been en kan hij opnieuw onze ploegmaat zijn", zei Niermann.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
20 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
22 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
1 dag geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
1 dag geleden