Wielrenner Vingegaard grijpt na ritzege leiding in O Gran Camiño
CHANTADA (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard heeft de leiding veroverd in de Spaanse rittenkoers O Gran Camiño. De tweevoudig Tourwinnaar van Visma - Lease a Bike kwam na een natte heuvelrit over ruim 151 kilometer tussen Taboada en Chantada solo over de streep.
"Ik ben zeer tevreden met deze zege", reageerde Vingegaard via Visma - Lease a Bike. "Door de kou en de regen was het allesbehalve aangenaam vandaag. Desondanks wisten we toch een sterke teamprestatie neer te zetten. De jongens reden erg sterk, dus ik ben des te blijer dat ik hun werk kon belonen met een overwinning. Ze verdienden het."
Vingegaard nam de leiderstrui over van Joshua Tarling. De Brit had donderdag in een tijdrit de snelste tijd neergezet. Vingegaard had op de eerste dag weinig energie verspild, aangezien de tijden niet meetelden voor het algemeen klassement door de harde wind.
Bernal
Vingegaard reed vrijdag op de laatste klim van de dag weg. De Colombiaan Egan Bernal werd op 23 seconden tweede. De Ecuadoraan Jefferson Cepeda eindigde als derde. Cian Uijtdebroeks, de Belgische ploeggenoot van Vingegaard, kwam op 39 seconden als vierde binnen.
Vorig jaar schreef Vingegaard in de O Gran Camiño drie etappes en het eindklassement op zijn naam. De wielerkoers duurt nog tot en met zondag.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
5 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
16 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
19 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
21 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
21 uur geleden