Wielrenner Vingegaard geopereerd aan gebroken sleutelbeen
DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard is enkele dagen na zijn zware val in de Ronde van het Baskenland geopereerd aan zijn gebroken sleutelbeen. De ingreep is goed verlopen, meldt zijn team Visma - Lease a Bike op X.
"Hij zal de komende weken herstellen, maar het is nog niet duidelijk hoe lang zijn revalidatie gaat duren", laat de Nederlandse ploeg verder weten. Het is dus niet te zeggen of de winnaar van de afgelopen twee edities van de Tour de France op 29 juni aan de start staat van de Ronde van Frankrijk.
Vingegaard was afgelopen donderdag een van de grootste slachtoffers van een zware valpartij in de Ronde van het Baskenland. De Deen brak niet alleen zijn sleutelbeen, maar ook enkele ribben. Daarnaast liep hij een longkneuzing en een klaplong op. Volgens Spaanse media was dat de reden waarom Vingegaard pas dagen na de crash onder het mes kon. "Hij maakt het goed en bedankt iedereen voor de steunbetuigingen in de voorbije dagen", aldus Visma - Lease a Bike.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
4 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden