Wielrenner Van der Poel zorgeloos aan de start van Milaan-Sanremo
SAN BENEDETTO DEL TRONTO (ANP/BELGA) - Wielrenner Mathieu van der Poel staat zaterdag zorgeloos aan de start van Milaan-Sanremo. Ondanks een paar mindere weken ziet de 28-jarige Nederlander genoeg kansen om de eerste klassieker van het seizoen te winnen. "Je hoeft er niet de beste te zijn om er te scoren", weet de renner van Alpecin-Deceuninck.
Van der Poel stond de laatste twee jaar in de top 5 van de Italiaanse wielerkoers. Met name de derde plaats van 2022 was opmerkelijk, nadat hij lang buitenspel had gestaan vanwege rugproblemen. "Dat is het beste bewijs dat je voor deze koers niet de topvorm nodig hebt om te winnen", aldus Van der Poel tegenover Belga. "Maar het liefst heb je die wel."
Van der Poel werd begin februari voor de vijfde keer wereldkampioen veldrijden, maar kon zich de laatste weken in de Strade Bianche en de rittenkoers Tirreno-Adriatico niet onderscheiden. Toch hoopt hij dat hij zaterdag op de befaamde Poggio, de laatste klim voor de finish, goed voor de dag kan komen.
Een van de speerpunten
"Zorgen maak ik me niet. Dat doe ik nooit en ook nu niet", aldus Van der Poel op de laatste dag van de Tirreno-Adriatico. "Deze week werd er hard gekoerst, de voorbije week was een herstelweek en ik ga er vanuit dat het zaterdag een stuk beter is. Het gevoel deze week was niet zo heel goed, maar ook niet dramatisch slecht. Ik wil het positieve meenemen, de lead-out voor Jasper lukte heel goed, maar ik geef toe dat ik meer verwacht had." Van der Poel hielp zijn ploeggenoot Jasper Philipsen met goed voorbereidend werk aan twee zeges in de Tirreno-Adriatico. De Belgische sprinter is naast Van der Poel en Søren Kragh Andersen opnieuw een van de speerpunten van Alpecin-Deceuninck, maar de vraag is of hij in Sanremo nog in de voorste gelederen rijdt.
"Als Jasper over de Poggio komt en hij voelt zich goed, dan maakt hij meer kans een sprint te winnen dan ik", weet Van der Poel. "Ik rijd mijn eigen koers op de Poggio en als ik het daar niet hard maak, dan zal het wel iemand anders zijn die het doet. Jasper zijn taak is gewoon om de Poggio mee over te geraken en dat lukte vorig jaar niet."
Hoewel Van der Poel zich vooral lijkt te richten op de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix, hoopt hij op een goed resultaat in Sanremo. "Klopt, maar ik wil ook al dicht bij de winst komen in Milaan-Sanremo. Het is een vrij saaie koers, maar de finale is hectisch en snel. Het is een mooie koers om te winnen, maar het is heel moeilijk om hem op je palmares te zetten."
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
2 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
8 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geleden