Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Van der Poel wil ook wel ander 'monument' winnen

Wielrenner Van der Poel wil ook wel ander 'monument' winnen

MADRID (ANP) - Mathieu van der Poel wil ook wel eens een ander zogenoemd 'wielermonument' winnen dan de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de renner van Alpecin-Deceuninck in een vooruitblik op het komende seizoen op zijn trainingskamp in Spanje bij het Belgische Sporza. "Maar als het nogmaals de Ronde van Vlaanderen wordt is het ook goed."

"Parijs-Roubaix of Milaan-Sanremo zou ik ook heel graag eens winnen. Maar met Vlaanderen ben ik ook al heel tevreden." De Nederlander zei verder geen verrassend programma in petto te hebben. "Eerst de Italiaanse koersen, dan het Belgische voorjaar en vervolgens na een hoogtestage de Ronde van Zwitserland en de Tour. Dat is ongeveer hetzelfde traject als twee jaar geleden."

Eerst wacht voor Van der Poel nog het WK veldrijden, hoewel hij nog steeds hinder ondervindt van een blessure aan de rug. "Ik weet zelf niet goed waar dit vandaan komt", vervolgt Van der Poel bij Sporza. "We werken er hard aan. Sommige periodes gaat het beter, dan weer slechter. Het is een beetje frustrerend. Maar naast de fiets heb ik geen pijn, dat is dan wel een goed teken."

Ten dele zou het aan het crossen kunnen liggen, denkt de renner. "Het crossen is heel belastend en er zijn wel meer jongens die last hebben van de rug. Als ik op de weg rijd heb ik ook nauwelijks hinder, het is ook een andere blessure dan die ik vorig jaar had. Maar in het verleden heb ik ook vaak veel in het veld gereden en dat ging wel goed. Dus dat alleen kan het niet zijn. Misschien speelt mee dat ik nu in een korte periode veel gereden heb. We doen er alles aan en het doel is toch om weer voluit te kunnen crossen."

Meer uit Sport

Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

12 minuten geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

5 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden