Wielrenner Van der Poel wil ook wel ander 'monument' winnen
MADRID (ANP) - Mathieu van der Poel wil ook wel eens een ander zogenoemd 'wielermonument' winnen dan de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de renner van Alpecin-Deceuninck in een vooruitblik op het komende seizoen op zijn trainingskamp in Spanje bij het Belgische Sporza. "Maar als het nogmaals de Ronde van Vlaanderen wordt is het ook goed."
"Parijs-Roubaix of Milaan-Sanremo zou ik ook heel graag eens winnen. Maar met Vlaanderen ben ik ook al heel tevreden." De Nederlander zei verder geen verrassend programma in petto te hebben. "Eerst de Italiaanse koersen, dan het Belgische voorjaar en vervolgens na een hoogtestage de Ronde van Zwitserland en de Tour. Dat is ongeveer hetzelfde traject als twee jaar geleden."
Eerst wacht voor Van der Poel nog het WK veldrijden, hoewel hij nog steeds hinder ondervindt van een blessure aan de rug. "Ik weet zelf niet goed waar dit vandaan komt", vervolgt Van der Poel bij Sporza. "We werken er hard aan. Sommige periodes gaat het beter, dan weer slechter. Het is een beetje frustrerend. Maar naast de fiets heb ik geen pijn, dat is dan wel een goed teken."
Ten dele zou het aan het crossen kunnen liggen, denkt de renner. "Het crossen is heel belastend en er zijn wel meer jongens die last hebben van de rug. Als ik op de weg rijd heb ik ook nauwelijks hinder, het is ook een andere blessure dan die ik vorig jaar had. Maar in het verleden heb ik ook vaak veel in het veld gereden en dat ging wel goed. Dus dat alleen kan het niet zijn. Misschien speelt mee dat ik nu in een korte periode veel gereden heb. We doen er alles aan en het doel is toch om weer voluit te kunnen crossen."
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
1 uur geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
5 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
16 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
17 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
23 uur geleden