Wielrenner Van der Poel wil ook wel ander 'monument' winnen
MADRID (ANP) - Mathieu van der Poel wil ook wel eens een ander zogenoemd 'wielermonument' winnen dan de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de renner van Alpecin-Deceuninck in een vooruitblik op het komende seizoen op zijn trainingskamp in Spanje bij het Belgische Sporza. "Maar als het nogmaals de Ronde van Vlaanderen wordt is het ook goed."
"Parijs-Roubaix of Milaan-Sanremo zou ik ook heel graag eens winnen. Maar met Vlaanderen ben ik ook al heel tevreden." De Nederlander zei verder geen verrassend programma in petto te hebben. "Eerst de Italiaanse koersen, dan het Belgische voorjaar en vervolgens na een hoogtestage de Ronde van Zwitserland en de Tour. Dat is ongeveer hetzelfde traject als twee jaar geleden."
Eerst wacht voor Van der Poel nog het WK veldrijden, hoewel hij nog steeds hinder ondervindt van een blessure aan de rug. "Ik weet zelf niet goed waar dit vandaan komt", vervolgt Van der Poel bij Sporza. "We werken er hard aan. Sommige periodes gaat het beter, dan weer slechter. Het is een beetje frustrerend. Maar naast de fiets heb ik geen pijn, dat is dan wel een goed teken."
Ten dele zou het aan het crossen kunnen liggen, denkt de renner. "Het crossen is heel belastend en er zijn wel meer jongens die last hebben van de rug. Als ik op de weg rijd heb ik ook nauwelijks hinder, het is ook een andere blessure dan die ik vorig jaar had. Maar in het verleden heb ik ook vaak veel in het veld gereden en dat ging wel goed. Dus dat alleen kan het niet zijn. Misschien speelt mee dat ik nu in een korte periode veel gereden heb. We doen er alles aan en het doel is toch om weer voluit te kunnen crossen."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
11 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
18 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
23 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
1 dag geleden