Wielrenner Van der Poel wil Giro en Tour helemaal rijden
RICCIONE (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel wil dit jaar de Giro en de Tour de France rijden. De kopman van Alpecin-Fenix is van plan om beide etappekoersen van drie weken dan ook helemaal uit te rijden. "Het is nog niet 100 procent zeker, maar een combinatie van Giro en Tour zit wel in mijn hoofd", zei Van der Poel voorafgaand aan de eerste etappe van de Settimana Internazionale Coppi e Bartali tegen diverse media, waaronder AD Sportwereld. "Ik heb de intentie om de Giro en de Tour dit jaar allebei uit te rijden."
Van der Poel maakte zaterdag in Milaan-Sanremo zijn rentree in het peloton, nadat hij bijna drie maanden niet had gekoerst vanwege fysieke problemen. De 27-jarige Nederlander kon in de klassieker over bijna 300 kilometer meteen weer meedoen om de winst. Van der Poel eindigde op de Via Roma als derde.
De kopman van de Belgische ploeg Alpecin-Fenix doet nu mee aan de Italiaanse wielerweek Coppi e Bartali, die uit vijf ritten bestaat. Van der Poel rijdt de etappekoers als voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race en Parijs-Roubaix.
Start
De Ronde van Italië begint op 6 mei in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Van der Poel ziet kansen om in de eerste week van de Giro de roze trui te pakken. De Giro eindigt op 29 mei in Verona. De Tour de France begint ruim een maand later, op 1 juli in Kopenhagen.
Vorig jaar debuteerde Van der Poel in de Franse etappekoers. Hij won de tweede etappe en reed zes dagen in de gele leiderstrui. Van der Poel verliet zoals afgesproken met zijn ploeg daarna de Tour, omdat hij zich ging voorbereiden op de olympische mountainbikewedstrijd in Japan. Een valpartij vroeg in de race maakte daar een einde aan zijn ambities om goud te pakken.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
3 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
5 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden