Wielrenner Van der Poel niet van start in GP Denain
DENAIN (ANP) - De deelname van Mathieu van der Poel aan de wegrace komende zondag op de WK wielrennen in België betekent dat hij dinsdag niet de Grote Prijs Denain rijdt. De Nederlander heeft zich op de valreep afgemeld voor de Franse eendagskoers, die vanwege zijn kasseistroken bekend staat als de miniversie van de klassieker Parijs-Roubaix.
Zijn ploeg Alpecin-Fenix heeft de Belg Jasper Philipsen nu het rugnummer 1 gegeven, dat voorbehouden was aan Van der Poel. De regerend wereldkampioen veldrijden was in 2019 de laatste winnaar van de 200 kilometer lange GP Denain.
Van der Poel hakte maandag de knoop door en besloot mee te doen aan de wegwedstrijd op de WK. Hij was door een rugblessure, opgelopen door een val in de mountainbikerace op de Olympische Spelen, anderhalve maand uitgeschakeld. De Nederlander testte zich vorige week in drie koersen: de Antwerp Port Epic, de Primus Classic en de Gooikse Pijl. De GP Denain stond ook op zijn rittenschema, maar die heeft hij dus geschrapt.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.
9 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen ten val gekomen op de 1000 meter. De 26-jarige Zuid-Hollandse ging in haar rit tegen Angel Daleman in de tweede bocht onderuit.
25 minuten geledenGAVERE (ANP) - Lucinda Brand heeft opnieuw een wedstrijd uit het veldrijden aan haar erelijst toegevoegd. De Nederlandse was in koude omstandigheden in het Belgische Gavere de beste in de zevende ontmoeting in de wereldbeker van dit seizoen.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
1 dag geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
1 dag geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
2 dagen geleden