Wielrenner Van der Poel niet van start in GP Denain
DENAIN (ANP) - De deelname van Mathieu van der Poel aan de wegrace komende zondag op de WK wielrennen in België betekent dat hij dinsdag niet de Grote Prijs Denain rijdt. De Nederlander heeft zich op de valreep afgemeld voor de Franse eendagskoers, die vanwege zijn kasseistroken bekend staat als de miniversie van de klassieker Parijs-Roubaix.
Zijn ploeg Alpecin-Fenix heeft de Belg Jasper Philipsen nu het rugnummer 1 gegeven, dat voorbehouden was aan Van der Poel. De regerend wereldkampioen veldrijden was in 2019 de laatste winnaar van de 200 kilometer lange GP Denain.
Van der Poel hakte maandag de knoop door en besloot mee te doen aan de wegwedstrijd op de WK. Hij was door een rugblessure, opgelopen door een val in de mountainbikerace op de Olympische Spelen, anderhalve maand uitgeschakeld. De Nederlander testte zich vorige week in drie koersen: de Antwerp Port Epic, de Primus Classic en de Gooikse Pijl. De GP Denain stond ook op zijn rittenschema, maar die heeft hij dus geschrapt.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
1 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
2 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
6 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
8 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden