Wielrenner Van der Poel niet van start in GP Denain
DENAIN (ANP) - De deelname van Mathieu van der Poel aan de wegrace komende zondag op de WK wielrennen in België betekent dat hij dinsdag niet de Grote Prijs Denain rijdt. De Nederlander heeft zich op de valreep afgemeld voor de Franse eendagskoers, die vanwege zijn kasseistroken bekend staat als de miniversie van de klassieker Parijs-Roubaix.
Zijn ploeg Alpecin-Fenix heeft de Belg Jasper Philipsen nu het rugnummer 1 gegeven, dat voorbehouden was aan Van der Poel. De regerend wereldkampioen veldrijden was in 2019 de laatste winnaar van de 200 kilometer lange GP Denain.
Van der Poel hakte maandag de knoop door en besloot mee te doen aan de wegwedstrijd op de WK. Hij was door een rugblessure, opgelopen door een val in de mountainbikerace op de Olympische Spelen, anderhalve maand uitgeschakeld. De Nederlander testte zich vorige week in drie koersen: de Antwerp Port Epic, de Primus Classic en de Gooikse Pijl. De GP Denain stond ook op zijn rittenschema, maar die heeft hij dus geschrapt.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
14 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
8 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
11 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
13 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
14 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
15 uur geleden