Wielrenner Van der Poel met Vermeersch naar Amstel Gold Race
MAASTRICHT (ANP/Belga) - Wielrenner Mathieu van der Poel van Alpecin-Deceuninck krijgt zondag tijdens de Amstel Gold Race steun van onder anderen de Belg Gianni Vermeersch. Zijn landgenoot Jasper Philipsen, die oorspronkelijk zou starten in Maastricht, stapt niet op.
Vermeersch is aan de ploeg toegevoegd na zijn belangrijke bijdragen tijdens de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix, die Van der Poel beide op zijn naam schreef. Vermeersch werd zelf zesde in Roubaix.
De Nederlander Oscar Riesebeek, Quinten Hermans, Xandro Meurisse, Soren Kragh Andersen en Axel Laurance zijn de overige renners van Alpecin-Deceuninck tijdens de enige Nederlandse klassieker.
Winst in 2019
Van der Poel deed twee keer eerder mee aan de Amstel Gold Race. De wereldkampioen won de koers na een spectaculaire finish in 2019 en werd vierde in 2022. Gezien zijn vorm lijkt een goede prestatie ook dit jaar mogelijk te zijn. Toch rekent hij zich nog niet rijk. "Het is nu zaak om die vorm nog tien dagen vol te houden. En dat zal nodig zijn, want zowel in de Amstel als volgende week in Luik-Bastenaken-Luik zullen we een deelnemersveld hebben met andere, wellicht frissere renners. En renners die beter klimmen dan ik", zei Van der Poel via zijn ploeg.
De 29-jarige Van der Poel gaf aan dat hij verder niet echt naar de concurrentie keek. "Ik heb niet naar de deelnemerslijst gekeken. Het klinkt misschien cliché, maar ik kijk naar mijn eigen kwaliteiten en die van mijn team. Ik ben zondag omringd door jongens die hebben bewezen dat ze in vorm zijn. Daarnaast zitten we in een positieve 'flow'", aldus Van der Poel.
Meer uit Sport
HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
1 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
1 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
10 uur geleden