Wielrenner Van der Poel met Vermeersch naar Amstel Gold Race
MAASTRICHT (ANP/Belga) - Wielrenner Mathieu van der Poel van Alpecin-Deceuninck krijgt zondag tijdens de Amstel Gold Race steun van onder anderen de Belg Gianni Vermeersch. Zijn landgenoot Jasper Philipsen, die oorspronkelijk zou starten in Maastricht, stapt niet op.
Vermeersch is aan de ploeg toegevoegd na zijn belangrijke bijdragen tijdens de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix, die Van der Poel beide op zijn naam schreef. Vermeersch werd zelf zesde in Roubaix.
De Nederlander Oscar Riesebeek, Quinten Hermans, Xandro Meurisse, Soren Kragh Andersen en Axel Laurance zijn de overige renners van Alpecin-Deceuninck tijdens de enige Nederlandse klassieker.
Winst in 2019
Van der Poel deed twee keer eerder mee aan de Amstel Gold Race. De wereldkampioen won de koers na een spectaculaire finish in 2019 en werd vierde in 2022. Gezien zijn vorm lijkt een goede prestatie ook dit jaar mogelijk te zijn. Toch rekent hij zich nog niet rijk. "Het is nu zaak om die vorm nog tien dagen vol te houden. En dat zal nodig zijn, want zowel in de Amstel als volgende week in Luik-Bastenaken-Luik zullen we een deelnemersveld hebben met andere, wellicht frissere renners. En renners die beter klimmen dan ik", zei Van der Poel via zijn ploeg.
De 29-jarige Van der Poel gaf aan dat hij verder niet echt naar de concurrentie keek. "Ik heb niet naar de deelnemerslijst gekeken. Het klinkt misschien cliché, maar ik kijk naar mijn eigen kwaliteiten en die van mijn team. Ik ben zondag omringd door jongens die hebben bewezen dat ze in vorm zijn. Daarnaast zitten we in een positieve 'flow'", aldus Van der Poel.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
17 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
17 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
23 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden