Wielrenner Van der Poel met Vermeersch naar Amstel Gold Race
MAASTRICHT (ANP/Belga) - Wielrenner Mathieu van der Poel van Alpecin-Deceuninck krijgt zondag tijdens de Amstel Gold Race steun van onder anderen de Belg Gianni Vermeersch. Zijn landgenoot Jasper Philipsen, die oorspronkelijk zou starten in Maastricht, stapt niet op.
Vermeersch is aan de ploeg toegevoegd na zijn belangrijke bijdragen tijdens de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix, die Van der Poel beide op zijn naam schreef. Vermeersch werd zelf zesde in Roubaix.
De Nederlander Oscar Riesebeek, Quinten Hermans, Xandro Meurisse, Soren Kragh Andersen en Axel Laurance zijn de overige renners van Alpecin-Deceuninck tijdens de enige Nederlandse klassieker.
Winst in 2019
Van der Poel deed twee keer eerder mee aan de Amstel Gold Race. De wereldkampioen won de koers na een spectaculaire finish in 2019 en werd vierde in 2022. Gezien zijn vorm lijkt een goede prestatie ook dit jaar mogelijk te zijn. Toch rekent hij zich nog niet rijk. "Het is nu zaak om die vorm nog tien dagen vol te houden. En dat zal nodig zijn, want zowel in de Amstel als volgende week in Luik-Bastenaken-Luik zullen we een deelnemersveld hebben met andere, wellicht frissere renners. En renners die beter klimmen dan ik", zei Van der Poel via zijn ploeg.
De 29-jarige Van der Poel gaf aan dat hij verder niet echt naar de concurrentie keek. "Ik heb niet naar de deelnemerslijst gekeken. Het klinkt misschien cliché, maar ik kijk naar mijn eigen kwaliteiten en die van mijn team. Ik ben zondag omringd door jongens die hebben bewezen dat ze in vorm zijn. Daarnaast zitten we in een positieve 'flow'", aldus Van der Poel.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
45 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
2 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
4 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
20 uur geleden