Wielrenner Van der Poel kan starten in Parijs-Roubaix
PARIJS (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel kan zijn debuut maken in de voorjaarsklassieker Parijs-Roubaix. Zijn ploeg Alpecin-Fenix is een van de vier ploegen die van organisator ASO een wildcard heeft ontvangen. De 118e editie van de kasseienklassieker wordt verreden op 12 april.
Van der Poel liet afgelopen jaar al doorschemeren dat hij in 2020 graag zijn debuut wil maken in Parijs-Roubaix. In 2019 startte hij wel in de Ronde van Vlaanderen en de Amstel Gold Race, maar sloeg hij de klassieker in Noord-Frankrijk over. De wedstrijd in Limburg wist hij te winnen, in 'Vlaanderen' eindigde hij als vierde.
Naast Alpecin-Fenix hebben ook de Franse ploegen B&B Hotels-Vital Concept, Nippo Delko Provence en Team Arkéa-Samsic een uitnodiging ontvangen. De Pro-continentale ploegen Total Direct Energie en Wanty-Gobert mogen op basis van hun ranking meedoen aan de klassieker. De negentien ploegen uit de UCI WorldTour hebben eveneens automatisch startrecht.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
1 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
4 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
6 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
6 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
12 uur geleden