Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Van der Poel grijpt naast tweede ritzege in Giro

Wielrenner Van der Poel grijpt naast tweede ritzege in Giro

JESI (ANP) - Mathieu van der Poel heeft naast de winst van de tiende etappe van de Ronde van Italië gegrepen. De Nederlander moest tijdens een sprint van een uitgedund peloton genoegen nemen met een tweede plaats. Biniam Girmay was de snelste. De coureur uit Eritrea won eerder dit seizoen ook al als eerste Afrikaan de Belgische klassieker Gent-Wevelgem. Wilco Kelderman eindigde als vierde. Koen Bouwman finishte als zesde.

De Spanjaard Juan Pedro López blijft de leider van het algemeen klassement. De tiende etappe van Pescara naar Jesi over 196 kilometer kende een vlakke aanloop. Maar in de laatste 60 kilometer moesten de renners over steile heuvels die Van der Poel normaal gesproken wel liggen. De Nederlander liet zich ook zien in de finale, maar moest de ritzege aan Girmay laten. Van der Poel blijft een van de smaakmakers van deze Giro. Hij won de eerste etappe van de Ronde van Italië en verloor de roze leiderstrui in de vierde rit naar de Etna. Van der Poel kleurde zaterdag ook de zesde etappe, die werd gewonnen door Thomas De Gendt uit België.

Girmay trok de sprint van een uitgedund peloton aan. Van der Poel reageerde en kwam met een uiterste krachtsinspanning op gelijke hoogte met de coureur uit Eritrea. In de laatste meters moest hij zich toch gewonnen geven. Van der Poel had ook al veel krachten verspeeld. Hij had 55 kilometer voor de finish materiaalpech en moest van fiets wisselen. Dat verliep niet helemaal soepel. Van der Poel raakte een minuutje achterop, maar vond al vrij snel weer aansluiting met het peloton.

De Belg Lawrence Naesen en Italianen Allesandro de Marchi en Mattia Bais reden lang op kop. De Marchi vond het niet snel genoeg gaan en ging alleen op avontuur. Maar ook hij werd 20 kilometer voor de finish achterhaald door het uitgedunde peloton. Van der Poel probeerde op het laatste heuveltje te ontsnappen. Maar Girmay was nog omringd door drie ploeggenoten. De coureur uit Eritrea bekroonde het goede werk van zijn ploeg Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux met de ritzege.

Meer uit Sport

Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

19 minuten geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

1 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

2 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

2 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

2 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

3 uur geleden
Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

5 uur geleden