Wielrenner Van der Poel fietst 'Ronde van Zwift'
ANTWERPEN (ANP) - Het liefst was Mathieu van der Poel zondag op de fiets gestapt voor de Ronde van Vlaanderen, de koers die hij vorig jaar na een valpartij en geweldige inhaalrace nog als vierde beëindigde. Maar nu dat niet mogelijk is vanwege het coronavirus neemt hij maar deel aan de virtuele koers "De Ronde van Zwift."
Van der Poel en zijn ploeggenoten van Alpecin-Fenix fietsen een virtueel trainingsprogramma van 27 kilometer. Ze gaan over zes klimmetjes, die ook in het WK van 2015 in het Amerikaanse Richmond waren opgenomen.
"Winnen is niet het ultieme doel van de wedstrijd", verklaart de wielerploeg in een persbericht. "Met de deelname aan de Ronde van Zwift heeft Alpecin-Fenix andere doelstellingen: verbonden blijven met de wielerfans, fietsplezier centraal blijven stellen in deze competitieloze periode en de wereld van E-sports verkennen."
Online volgen
Supporters kunnen de wedstrijd online volgen via de sociale media van Alpecin-Fenix en Zwift.
Dertien andere profs rijden zondag een virtuele wedstrijd over 32 kilometer. Onder anderen Mike Teunissen, Remco Evenepoel, Greg Van Avermaet en Wout van Aert bedwingen de Kruisberg, de Oude Kwaremont en de Paterberg tijdens 'De Ronde van Vlaanderen op Zwift.'
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden