Wielrenner Van der Hoorn keert na 16 maanden terug in koers
LEUVEN (ANP) - Wielrenner Taco van der Hoorn keert donderdag bij de Memorial Jef Scherens in Leuven terug in koers. De 30-jarige geboren Rotterdammer van Intermaché-Wanty stond zestien maanden langs de kant nadat hij bij een val in de Ronde van Vlaanderen een hersenschudding had opgelopen.
Van der Hoorn kwam op 2 april 2023 aan het begin van de Vlaamse klassieker ten val en moest opgeven. Daarna volgde een lang revalidatietraject voor de wielrenner, die in 2021 nog een rit won in de Ronde van Italië, waarin hij kampte met de naweeën van de hersenschudding. De ploeg meldt dat hij deze zomer weer intensief kon trainen in Andorra en dat hij dinsdag deelnam aan een kermiskoers in Heusden.
"Ik ben zo blij dat ik weer bij het team ben en kan koersen", laat Van der Hoorn via zijn ploeg weten. "Het was een lange en moeilijke weg naar herstel, maar de laatste maanden zijn erg goed verlopen. Ik heb intensief kunnen trainen om me voor te bereiden op mijn terugkeer aan het einde van het seizoen. Ik wil mijn team, de medische staf en iedereen die me heeft begeleid en gesteund via hun berichten bedanken."
Van der Hoorn gaf aan dat de test in de koers in Heusden goed is verlopen. "Ik heb natuurlijk nog wel wat probleempjes, vooral in mijn explosiviteit en versnellingen. Maar ik heb voluit gereden en veel aangevallen en ik heb veel plezier gehad."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
2 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
6 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
7 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
10 uur geleden