Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Van der Hoorn keert na 16 maanden terug in koers

Wielrenner Van der Hoorn keert na 16 maanden terug in koers

LEUVEN (ANP) - Wielrenner Taco van der Hoorn keert donderdag bij de Memorial Jef Scherens in Leuven terug in koers. De 30-jarige geboren Rotterdammer van Intermaché-Wanty stond zestien maanden langs de kant nadat hij bij een val in de Ronde van Vlaanderen een hersenschudding had opgelopen.

Van der Hoorn kwam op 2 april 2023 aan het begin van de Vlaamse klassieker ten val en moest opgeven. Daarna volgde een lang revalidatietraject voor de wielrenner, die in 2021 nog een rit won in de Ronde van Italië, waarin hij kampte met de naweeën van de hersenschudding. De ploeg meldt dat hij deze zomer weer intensief kon trainen in Andorra en dat hij dinsdag deelnam aan een kermiskoers in Heusden.

"Ik ben zo blij dat ik weer bij het team ben en kan koersen", laat Van der Hoorn via zijn ploeg weten. "Het was een lange en moeilijke weg naar herstel, maar de laatste maanden zijn erg goed verlopen. Ik heb intensief kunnen trainen om me voor te bereiden op mijn terugkeer aan het einde van het seizoen. Ik wil mijn team, de medische staf en iedereen die me heeft begeleid en gesteund via hun berichten bedanken."

Van der Hoorn gaf aan dat de test in de koers in Heusden goed is verlopen. "Ik heb natuurlijk nog wel wat probleempjes, vooral in mijn explosiviteit en versnellingen. Maar ik heb voluit gereden en veel aangevallen en ik heb veel plezier gehad."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

51 minuten geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

2 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

2 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

3 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

3 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

9 uur geleden