Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Van der Hoorn keert na 16 maanden terug in koers

Wielrenner Van der Hoorn keert na 16 maanden terug in koers

LEUVEN (ANP) - Wielrenner Taco van der Hoorn keert donderdag bij de Memorial Jef Scherens in Leuven terug in koers. De 30-jarige geboren Rotterdammer van Intermaché-Wanty stond zestien maanden langs de kant nadat hij bij een val in de Ronde van Vlaanderen een hersenschudding had opgelopen.

Van der Hoorn kwam op 2 april 2023 aan het begin van de Vlaamse klassieker ten val en moest opgeven. Daarna volgde een lang revalidatietraject voor de wielrenner, die in 2021 nog een rit won in de Ronde van Italië, waarin hij kampte met de naweeën van de hersenschudding. De ploeg meldt dat hij deze zomer weer intensief kon trainen in Andorra en dat hij dinsdag deelnam aan een kermiskoers in Heusden.

"Ik ben zo blij dat ik weer bij het team ben en kan koersen", laat Van der Hoorn via zijn ploeg weten. "Het was een lange en moeilijke weg naar herstel, maar de laatste maanden zijn erg goed verlopen. Ik heb intensief kunnen trainen om me voor te bereiden op mijn terugkeer aan het einde van het seizoen. Ik wil mijn team, de medische staf en iedereen die me heeft begeleid en gesteund via hun berichten bedanken."

Van der Hoorn gaf aan dat de test in de koers in Heusden goed is verlopen. "Ik heb natuurlijk nog wel wat probleempjes, vooral in mijn explosiviteit en versnellingen. Maar ik heb voluit gereden en veel aangevallen en ik heb veel plezier gehad."

Meer uit Sport

Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

3 minuten geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

50 minuten geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

1 uur geleden
Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

4 uur geleden
Chinees Wu (22) op een na jongste wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.

4 uur geleden
Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

18 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

21 uur geleden