Wielrenner Van Aert wint opnieuw in enerverende zevende Tourrit
LAVAUR (ANP) - De Belgische wielrenner Wout van Aert heeft in de zevende etappe van de Tour de France zijn tweede ritzege gepakt. De renner van Jumbo-Visma was de snelste in Lavaur na een enerverende rit van 168 kilometer vanuit Millau. Hij bleef de Noor Edvald Boasson Hagen en de Fransman Bryan Coquard voor in de sprint en bezorgde de Nederlandse ploeg de derde etappezege in deze Tour.
De etappe werd lang gekleurd door Bora-hansgrohe, de ploeg van de Slowaak Peter Sagan. De Duitse wielerploeg zorgde er al vroeg voor dat het peloton in stukken brak. De klassementsrenners streden in een spannende laatste 40 kilometer door de zijwind om verschillen, waarbij de nummer drie uit het klassement, de Sloveen Tadej Pogacar, maar ook Bauke Mollema en de Spanjaard Mikel Landa meer dan een minuut verloren.
De Brit Adam Yates behoudt de gele trui, met 3 seconden voorsprong op de Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma. Tom Dumoulin klom naar de vijfde plaats, op 13 seconden van het geel.
Grote verschillen
Op papier leek het een rit voor een massasprint, maar de renners beslisten anders. Op de eerste beklimming van de dag, de Côte de Luzençon, trok Bora-hansgrohe flink door toen meerdere sprinters op achterstand reden. Een groep met de drager van de groene trui, de Ier Sam Bennett, kwam daardoor op kleine achterstand te rijden. Een andere groep met sprinters Caleb Ewan en Cees Bol reed al snel op veel grotere achterstand.
Door het tempo van Bora werden de verschillen steeds groter. De groep met Bennett en Benoît Cosnefroy, de drager van de bollentrui, zag de achterstand halverwege de etappe oplopen tot meer dan 4 minuten. De achterste groep met Bol en ook Wout Poels reed toen al op bijna 8 minuten achterstand.
Zijwind
Na het passeren van Castres op zo'n 40 kilometer van de finish brak de voorste groep door toedoen van Ineos Grenadiers in drie stukken door de zijwind. Het voornaamste slachtoffer was de drager van de witte trui, de Sloveen Tadej Pogacar. Ook Trek-Segafredo-renners Bauke Mollema en Richie Porte en de Spanjaard Landa zaten in de achtervolgende groep. Giro-winnaar Richard Carapaz van Ineos zakte door een wielwissel naar die tweede groep en verloor eveneens 1.21 minuut.
Bennett, de drager van de groenepuntentrui kwam binnen op bijna een kwartier. Sprinters Bol en Ewan kwamen, net als de geblesseerde Wout Poels, kort daarna over de streep.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
6 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
56 minuten geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
8 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
15 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
17 uur geleden