Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Van Aert wint ook eerste etappe Dauphiné

Wielrenner Van Aert wint ook eerste etappe Dauphiné

SAINT-CHRISTO-EN-JAREZ (ANP) - Wout van Aert heeft de eerste etappe van Critérium du Dauphiné gewonnen. De Belg van Jumbo-Visma was de snelste op een steil klimmetje richting de finish van de rit over 218 kilometer van Clermont-Ferrand naar Saint-Christo-en-Jarez.

Van Aert, de afgelopen weken ook al winnaar van Strade Bianche en Milaan - Sanremo, beloonde het goede werk van Jumbo-Visma, die ruim twee weken voor de start van de Ronde van Frankrijk opnieuw een ijzersterke indruk maakte. Want ook Primoz Roglic, Tom Dumoulin en Steven Kruijswijk lieten zich zien in de slotfase van de etappe. Chris Froome (Team Ineos) stelde weer teleur. De viervoudig winnaar van de Tour haakte aan de voet van het laatste klimmetje af.

Egan Bernal, de kopman van Team Ineos en laatste Tour-winnaar, kon wel mee in al het geweld van Jumbo Visma. De Colombiaan eindigde als derde, vlak achter Daryl Impey uit Zuid-Afrika.

Laatste test voor de Tour

Het Critérium du Dauphiné geldt voor veel renners als laatste test voor de Ronde van Frankrijk, die eind deze maand in Nice van start gaat. Alle kanshebbers voor de eindzege van de Tour willen zich in vijf bergetappes testen. Veel ogen zullen weer gericht zijn op Team Ineos en Jumbo-Visma, net als afgelopen week in Tour de l'Ain toen Roglic de verrassend sterke Nederlandse ploeg de eindzege bezorgde.

De eerste etappe ging over zeven heuveltjes van de vierde categorie, met een steil klimmetje naar de finish. Op papier was dit de meest eenvoudig etappe van de beroemde Franse rittenkoers.

Meer uit Sport

Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

37 minuten geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

3 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

4 uur geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

14 uur geleden
Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

16 uur geleden
Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

17 uur geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

20 uur geleden