Wielrenner Van Aert wint ook eerste etappe Dauphiné
SAINT-CHRISTO-EN-JAREZ (ANP) - Wout van Aert heeft de eerste etappe van Critérium du Dauphiné gewonnen. De Belg van Jumbo-Visma was de snelste op een steil klimmetje richting de finish van de rit over 218 kilometer van Clermont-Ferrand naar Saint-Christo-en-Jarez.
Van Aert, de afgelopen weken ook al winnaar van Strade Bianche en Milaan - Sanremo, beloonde het goede werk van Jumbo-Visma, die ruim twee weken voor de start van de Ronde van Frankrijk opnieuw een ijzersterke indruk maakte. Want ook Primoz Roglic, Tom Dumoulin en Steven Kruijswijk lieten zich zien in de slotfase van de etappe. Chris Froome (Team Ineos) stelde weer teleur. De viervoudig winnaar van de Tour haakte aan de voet van het laatste klimmetje af.
Egan Bernal, de kopman van Team Ineos en laatste Tour-winnaar, kon wel mee in al het geweld van Jumbo Visma. De Colombiaan eindigde als derde, vlak achter Daryl Impey uit Zuid-Afrika.
Laatste test voor de Tour
Het Critérium du Dauphiné geldt voor veel renners als laatste test voor de Ronde van Frankrijk, die eind deze maand in Nice van start gaat. Alle kanshebbers voor de eindzege van de Tour willen zich in vijf bergetappes testen. Veel ogen zullen weer gericht zijn op Team Ineos en Jumbo-Visma, net als afgelopen week in Tour de l'Ain toen Roglic de verrassend sterke Nederlandse ploeg de eindzege bezorgde.
De eerste etappe ging over zeven heuveltjes van de vierde categorie, met een steil klimmetje naar de finish. Op papier was dit de meest eenvoudig etappe van de beroemde Franse rittenkoers.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is in het Canadese Montreal voor het eerst wereldkampioene op de weg geworden. De 29-jarige topfavoriete zag eerst een ontsnappingspoging stranden, maar bleek in een sprint onder luid gejuich van het publiek alsnog te sterk voor de Poolse Kasia Niewiadoma. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd derde.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.
13 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrensters zijn vertrokken voor de wegwedstrijd van de WK in Canada. Demi Vollering is de topfavoriete voor de rit over 180 kilometer, de langste ooit op een WK voor vrouwen. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd voor honderden wielerfans in Brossard, een voorstad van Montreal aan de andere kant van de rivier Saint Lawrence.
14 uur geledenBADEN-BADEN (ANP) - Het bid van München gaat namens Duitsland meedingen naar de organisatie van de Olympische Spelen in 2036, 2040 of 2044. Dat was zaterdag de uitkomst van een buitengewone ledenvergadering van het Duitse olympisch comité (DOSB) in Baden-Baden. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier maakte live op tv bekend dat München de voorkeur kreeg boven Köln-Rhein-Ruhr, het enige andere bid dat nog in de race was na de terugtrekking van Berlijn.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - George Russell heeft de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 nipt gewonnen. De Brit reed van start tot finish aan de leiding in zijn Mercedes op het stratencircuit van Bakoe. Hij moest in de slotfase wel alles op alles zetten om een ontketende Max Verstappen van zich af te houden.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is voorzien van een nieuwe motor voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Dat meldde teambaas Laurent Mekies van Red Bull kort voor de start van de race op het stratencircuit van Bakoe. Het betreft wijzigingen die binnen de reglementen vallen, dus de Nederlander heeft geen gridstraf gekregen.
17 uur geledenMONTREAL (ANP/BELGA) - Slowakije gaat zondag met een staflid van start in de wegwedstrijd bij de mannen op de wereldkampioenschappen wielrennen. Het land zag meerdere renners opgeven en heeft daarop besloten de 28-jarige Vladimír Kováčik in te zetten.
19 uur geleden