Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Van Aert wint de koers waarop hij verliefd is

Wielrenner Van Aert wint de koers waarop hij verliefd is

SIENA (ANP) - Wielrenner Wout van Aert won zaterdag de Strade Bianche, de koers waarop hij meteen verliefd werd toen hij hem twee jaar geleden voor de eerste keer reed en derde werd. "Het is een van de mooiste koersen op de kalender. Mijn grote doel was ooit de Strade te winnen en nu is het me op 25-jarige leeftijd al gelukt. Ik ben echt heel blij", zei de Belgische kopman van Jumbo-Visma na zijn fraaie solo in de 184 kilometer lange geaccidenteerde koers door Toscane, met liefst elf onverharde stroken.

Van Aert was steeds alert mee in de afvalkoers. Al op 60 kilometer van de finish was het peloton uitgedund tot twintig renners vooraan en op 30 kilometer van de meet in Siena waren er nog maar zes over. Met nog zo'n 12 kilometer te gaan, versnelde Van Aert en reed vervolgens in zijn eentje naar de zege. "In dat groepje was er niet een renner bij waar ik echt bang voor hoefde te zijn, maar de aanval is altijd beter dan de verdediging."

De koers was door de hitte zwaar, zei de Belg. "Je moest uitkijken voor uitdroging, dus ik heb goed gelet op drinken en koelen. Aan het einde voelde ik dat er nog wat inzat", aldus Van Aert, die vorig jaar zwaar ten val kwam tijdens een tijdrit in de Tour de France en een diepe vleeswond in zijn bovenbeen opliep. Hij was maanden uit roulatie.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

11 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

12 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

13 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

14 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

14 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

16 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

19 uur geleden