Wielrenner Van Aert wint de koers waarop hij verliefd is
SIENA (ANP) - Wielrenner Wout van Aert won zaterdag de Strade Bianche, de koers waarop hij meteen verliefd werd toen hij hem twee jaar geleden voor de eerste keer reed en derde werd. "Het is een van de mooiste koersen op de kalender. Mijn grote doel was ooit de Strade te winnen en nu is het me op 25-jarige leeftijd al gelukt. Ik ben echt heel blij", zei de Belgische kopman van Jumbo-Visma na zijn fraaie solo in de 184 kilometer lange geaccidenteerde koers door Toscane, met liefst elf onverharde stroken.
Van Aert was steeds alert mee in de afvalkoers. Al op 60 kilometer van de finish was het peloton uitgedund tot twintig renners vooraan en op 30 kilometer van de meet in Siena waren er nog maar zes over. Met nog zo'n 12 kilometer te gaan, versnelde Van Aert en reed vervolgens in zijn eentje naar de zege. "In dat groepje was er niet een renner bij waar ik echt bang voor hoefde te zijn, maar de aanval is altijd beter dan de verdediging."
De koers was door de hitte zwaar, zei de Belg. "Je moest uitkijken voor uitdroging, dus ik heb goed gelet op drinken en koelen. Aan het einde voelde ik dat er nog wat inzat", aldus Van Aert, die vorig jaar zwaar ten val kwam tijdens een tijdrit in de Tour de France en een diepe vleeswond in zijn bovenbeen opliep. Hij was maanden uit roulatie.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
5 uur geleden