Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Van Aert raakte Philipsen en publiek in de sprint

Wielrenner Van Aert raakte Philipsen en publiek in de sprint

BAYONNE (ANP/AFP) - Wielrenner Wout van Aert kwam in de massasprint van de derde etappe van de Tour de France in Bayonne in aanraking met concurrent Jasper Philipsen en het publiek dat over de boarding hing. De 28-jarige Belg van Jumbo-Visma kwam daardoor de laatste 50 meter niet meer aan sprinten toe, vertelde hij.

Van Aert begon de sprint ongeveer gelijktijdig met Philipsen. "Ik zat goed gepositioneerd achter Jasper en wilde hem aan de rechterkant passeren. Op een gegeven moment kwamen we elkaar een beetje tegen en raakte ik ook een toeschouwer aan de andere kant. Daardoor verloor ik mijn momentum."

De jury moest de beelden van de sprint lang bekijken voordat Philipsen alsnog als ritwinnaar werd aangewezen. Of de manoeuvre van de Belgische ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck terecht was, daar liet Van Aert zich niet over uit. "Het is moeilijk te zeggen en ik denk ook dat het niet aan mij is om te oordelen."

Van Aert had een dag eerder net naast de ritzege gegrepen in San Sebastián, omdat de ontsnapte Fransman Victor Lafay de sprintende Belg net voorbleef. Hij smeet toen achter de finish gefrustreerd zijn bidon op de grond. "Vergeleken met gisteren ben ik ontspannen", zei Van Aert na zijn vijfde plek van maandag.

Meer uit Sport

Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

4 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

8 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

14 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

17 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

21 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

22 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

23 uur geleden