Wielrenner Van Aert moet Nuyens ook van Belgisch Hof betalen
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert moet zijn oude werkgever Sniper Cycling van Nick Nuyens definitief een bedrag van 662.000 euro betalen. Het Belgische Hof van Cassatie heeft de eerdere uitspraak van het arbeidshof van Antwerpen in de zaak van Van Aert tegen zijn voormalige werkgever Sniper Cycling bevestigd, zo maakte het arbeidshof maandag bekend.
Het arbeidshof oordeelde in 2021 dat Van Aert zijn contract "ten onrechte wegens dringende redenen had beëindigd". De Belgische wielrenner zegde in september 2018 eenzijdig het contract bij de ploeg van Nuyens op. Door een voorgenomen fusie van zijn toenmalige ploeg Veranda's Willems-Crelan (die onder Sniper Cycling viel) en een andere ploeg zou hij zijn sportieve ambities niet kunnen waarmaken. Zijn contract bij Sniper Cycling zou aflopen op 31 december 2019. Van Aert tekende vervolgens bij Jumbo-Visma.
De ploeg van Nuyens stapte uit onvrede naar de rechter en eiste 1,1 miljoen euro schadevergoeding wegens contractbreuk. De rechtbank in Mechelen stelde in eerste instantie Van Aert in het gelijk. De arbeidsrechter gaf Sniper Cycling in 2021 wel gelijk, maar de rechter halveerde het bedrag. Het Hof van Cassatie verwierp de beroepen van beide partijen, waardoor de betaling van Van Aert van ruim 6 ton blijft staan.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
1 dag geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
1 dag geleden