Wielrenner Van Aert moet Nuyens ook van Belgisch Hof betalen
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert moet zijn oude werkgever Sniper Cycling van Nick Nuyens definitief een bedrag van 662.000 euro betalen. Het Belgische Hof van Cassatie heeft de eerdere uitspraak van het arbeidshof van Antwerpen in de zaak van Van Aert tegen zijn voormalige werkgever Sniper Cycling bevestigd, zo maakte het arbeidshof maandag bekend.
Het arbeidshof oordeelde in 2021 dat Van Aert zijn contract "ten onrechte wegens dringende redenen had beëindigd". De Belgische wielrenner zegde in september 2018 eenzijdig het contract bij de ploeg van Nuyens op. Door een voorgenomen fusie van zijn toenmalige ploeg Veranda's Willems-Crelan (die onder Sniper Cycling viel) en een andere ploeg zou hij zijn sportieve ambities niet kunnen waarmaken. Zijn contract bij Sniper Cycling zou aflopen op 31 december 2019. Van Aert tekende vervolgens bij Jumbo-Visma.
De ploeg van Nuyens stapte uit onvrede naar de rechter en eiste 1,1 miljoen euro schadevergoeding wegens contractbreuk. De rechtbank in Mechelen stelde in eerste instantie Van Aert in het gelijk. De arbeidsrechter gaf Sniper Cycling in 2021 wel gelijk, maar de rechter halveerde het bedrag. Het Hof van Cassatie verwierp de beroepen van beide partijen, waardoor de betaling van Van Aert van ruim 6 ton blijft staan.
Meer uit Sport
DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
17 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
21 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
23 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 dag geleden