Wielrenner Van Aert moet Nuyens ook van Belgisch Hof betalen
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert moet zijn oude werkgever Sniper Cycling van Nick Nuyens definitief een bedrag van 662.000 euro betalen. Het Belgische Hof van Cassatie heeft de eerdere uitspraak van het arbeidshof van Antwerpen in de zaak van Van Aert tegen zijn voormalige werkgever Sniper Cycling bevestigd, zo maakte het arbeidshof maandag bekend.
Het arbeidshof oordeelde in 2021 dat Van Aert zijn contract "ten onrechte wegens dringende redenen had beƫindigd". De Belgische wielrenner zegde in september 2018 eenzijdig het contract bij de ploeg van Nuyens op. Door een voorgenomen fusie van zijn toenmalige ploeg Veranda's Willems-Crelan (die onder Sniper Cycling viel) en een andere ploeg zou hij zijn sportieve ambities niet kunnen waarmaken. Zijn contract bij Sniper Cycling zou aflopen op 31 december 2019. Van Aert tekende vervolgens bij Jumbo-Visma.
De ploeg van Nuyens stapte uit onvrede naar de rechter en eiste 1,1 miljoen euro schadevergoeding wegens contractbreuk. De rechtbank in Mechelen stelde in eerste instantie Van Aert in het gelijk. De arbeidsrechter gaf Sniper Cycling in 2021 wel gelijk, maar de rechter halveerde het bedrag. Het Hof van Cassatie verwierp de beroepen van beide partijen, waardoor de betaling van Van Aert van ruim 6 ton blijft staan.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
6 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
6 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden