Wielrenner Van Aert meteen oppermachtig bij rentree in de modder
BOOM (ANP) - Wout van Aert heeft niet veel tijd nodig gehad om zijn eerste overwinning te boeken in dit veldritseizoen. De succesvolle wielrenner van Jumbo-Visma maakte zijn rentree in de modder in de Superprestigecross van Boom en won meteen. Dat deed Van Aert, gehuld in de Belgische kampioenstrui, met overmacht.
De drievoudig wereldkampioen reed al vroeg in de wedstrijd weg bij zijn concurrenten van wie zijn landgenoot Toon Aerts nog het langst in zijn buurt bleef. Van Aerts voorsprong liep op naar meer dan 2 minuten zodat hij zich zelfs een val in de voorlaatste ronde kon permitteren. Aerts bereikte op 1.40 als tweede de finish. De Nederlander Lars van der Haar finishte als derde, klassementsleider Eli Iserbyt uit België werd vierde.
Van Aert nam in de tweede ronde op een bemodderde helling fietsend afstand van Aerts. Die bleef kort erna wel op de fiets waar Van Aert juist te voet ging, maar verloor de aansluiting na een val. "Dit had ik totaal niet verwacht", zei Van Aert over zijn overmacht in de modder van Boom. "Ik voelde bij de start wel dat ik goed was en kon snel opschuiven. Ik heb niet gezien dat Toon viel, maar ik merkte wel dat ik opeens een groot gat had. Ik had gedacht samen met Toon het verschil te maken."
Vermoeidheid
De vermoeidheid speelde een rol bij de val in de voorlaatste ronde, erkende hij. "Maar het kwam ook wel een beetje door concentratieverlies." Volgende week wacht Van Aert in de wereldbekercross van het Italiaanse Val di Sole vrijwel zeker een besneeuwd parcours. "Ik ben benieuwd. Ik ben nooit zo'n sneeuwkoning geweest. We gaan het zien."
Het duurt nog twee weken voordat Mathieu van der Poel zijn rentree maakt. De wereldkampioen komt op 18 december in Rucphen voor het eerst uit in de cross, op tweede kerstdag treft hij voor het eerst zijn eeuwige rivaal Van Aert in de wereldbekercross van Dendermonde.
Pim Ronhaar, vorige week verrassend derde in de wereldbekercross van Besançon, werd ditmaal vijfde.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de laatste acht bereikt op de US Open. De als vierde geplaatste Amerikaanse rekende in twee sets af met landgenote Iva Jovic: 6-1 6-4.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de kwartfinale van de US Open. De als eerste geplaatste Duitser was in de vierde ronde in drie sets te sterk voor de Italiaan Luciano Darderi, de nummer 20 van de plaatsingslijst: 6-2 6-2 7-6 (7).
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp staat voor de tweede keer in de kwartfinales van de US Open. De 30-jarige tennisser versloeg de 21-jarige Fransman Arthur Géa in de nacht van maandag op dinsdag in de vierde ronde na vijf sets 3-6 6-7 (0) 7-6 (7) 7-6 (3) 6-4. Van de Zandschulp speelt tegen de winnaar van de partij tussen Alexander Zverev en Luciano Darderi om een plaats bij de laatste vier.
10 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone (95) is maandag aangehouden op een vliegveld bij Lissabon. De Brit was daar met zijn privéjet geland, waarna de Portugese politie ontdekte dat hij een jachtgeweer bij zich had zonder de vereiste documenten.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Świątek is in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld. De als achtste geplaatste Poolse ging in twee sets onderuit tegen de Chinese Zheng Qinwen, die het hoofdtoernooi via de kwalificaties had bereikt. Zheng won met 7-5 6-3.
18 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).
23 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.
1 dag geleden