Wielrenner Van Aert klopt Van der Poel in E3 Saxo Classic
HARELBEKE (ANP) - Wout van Aert heeft Jumbo-Visma opnieuw de zege bezorgd in de E3 Saxo Classic. De 28-jarige Belg troefde na 204,1 kilometer in Harelbeke Mathieu van der Poel en de Sloveen Tadej Pogacar af. Van Aert won de Belgische eendagswedstrijd vorig jaar ook al.
Voor Van Aert is het de eerste zege op de weg in 2023. De Belg van Jumbo-Visma begon zijn wegseizoen pas in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico en moest in Milaan - Sanremo afgelopen zaterdag genoegen nemen met de derde plaats achter winnaar Van der Poel en de Italiaan Filippo Ganna.
Van der Poel opende de finale al vroeg met een forse versnelling op de Taaienberg. Met alleen Van Aert in het wiel achterhaalde hij de koplopers en reed hard door. Toen het even stilviel vormde zich een grote eerste groep met onder anderen ook Pogacar. Van der Poels Deense ploeggenoot Søren Kragh Andersen demarreerde daarna en kreeg de Belg Nathan van Hooydonck (Jumbo-Visma) en de Sloveen Matej Mohoric mee.
Lange sprint
Op de Stationsberg plaatste Van der Poel zijn tweede aanval en het was weer Van Aert die reageerde. Het tweetal reed naar de drie koplopers en ook Pogacar kon aansluiten. De groep van zes pakte al snel een voorsprong van meer dan een halve minuut. Na de beklimming van de Paterberg bleven alleen Pogacar, Van Aert en Van der Poel voorin over. Zij hadden al snel een minuut voorsprong op de achtervolgers.
Dylan van Baarle moest na een valpartij op de Stationsberg opgeven. De winnaar van Omloop Het Nieuwsblad was na Belg Tiesj Benoot en de Italiaan Edoardo Affini al de derde renner van Jumbo-Visma die de koers vroegtijdig moest verlaten.
Pogacar probeerde in de finale op enkele kilometers van de streep te demarreren, maar had Van der Poel al snel op zijn wiel zitten. Het drietal maakte zich daarna op voor een sprint in Harelbeke. Van Aert maakte er een lange sprint van en liet al snel Pogacar achter. Kort voor de streep moest ook Van der Poel zich gewonnen geven.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
11 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
12 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
14 uur geleden