Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Van Aert keert terug in Amstel Gold Race

Wielrenner Van Aert keert terug in Amstel Gold Race

ALICANTE (ANP) - Wout van Aert neemt dit jaar opnieuw deel aan de Amstel Gold Race. Dat vertelde hij tijdens de teampresentatie van zijn ploeg Jumbo-Visma in Alicante. De Belg won de Nederlandse klassieker het afgelopen jaar. Vanwege de Franse verkiezingen staat de Gold Race dit jaar gepland tussen de Ronde van Vlaanderen en de met een week uitgestelde keienklassieker Parijs-Roubaix in. Het was een overweging om de Gold Race daarom over te slaan.

Van Aert begint zijn wegseizoen in de Omloop Het Nieuwsblad en start daarna in Parijs-Nice. Daarom laat hij de Strade Bianche, de koers die hij in 2020 won, schieten. "Dit lijkt ons de beste voorbereiding op de klassiekers. Mijn ambitie is een van de 'monumenten' te winnen. Ik rijd achtereenvolgens Milaan-San Remo, de Ronde van Vlaanderen, de Gold Race en Parijs-Roubaix. Met het oog op die laatste wedstrijd hebben we wel nagedacht over al dan niet deelnemen aan de Gold Race. Maar het is ook zonde om die wedstrijd te laten schieten. Ik maak van San Remo tot Roubaix één lang piekmoment."

Van Aert beëindigde afgelopen zondag zijn veldritseizoen met het behalen van de Belgische titel. De Omloop Het Nieuwsblad is op 26 februari.

Meer uit Sport

Noorwegen evenaart record van zestien keer goud, Nederland vijfde

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.

24 minuten geleden
Nuis is meer dan tevreden met 'hoogst haalbare' bronzen medaille

MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogste haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."

45 minuten geleden
Oranje-schaatsers op Spelen voor het eerst sinds 1994 zonder goud

MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.

58 minuten geleden
Wennemars spreekt na vierde plaats op 1500 meter van 'klotefilm'

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.

1 uur geleden
Emotionele Nuis heeft gedroomd van podiumplek op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."

1 uur geleden
Schaatstrainer Orie sluit Spelen in Milaan af zonder medaille

MILAAN (ANP) - De Olympische Spelen zijn op een grote teleurstelling uitgedraaid voor Team Essent. De ploeg van coach Jac Orie behaalde in Milaan geen enkele medaille bij het langebaanschaatsen. Daarmee kwam een einde aan een lange reeks successen van Orie op de Spelen.

2 uur geleden
Nuis grijpt bij Spelen brons op 1500 meter, goud voor Ning

MILAAN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft bij de Spelen van Milaan brons veroverd op de 1500 meter. De 36-jarige titelverdediger moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.42,82 de titel laten aan de Chinees Ning Zhongyan. Die won in een olympisch record van 1.41,98 en troefde daarmee topfavoriet Jordan Stolz af. De Amerikaan werd tweede in 1.42,75. Joep Wennemars eindigde met 1.43,05 als vierde.

2 uur geleden