Wielrenner Van Aert keert terug in Amstel Gold Race
ALICANTE (ANP) - Wout van Aert neemt dit jaar opnieuw deel aan de Amstel Gold Race. Dat vertelde hij tijdens de teampresentatie van zijn ploeg Jumbo-Visma in Alicante. De Belg won de Nederlandse klassieker het afgelopen jaar. Vanwege de Franse verkiezingen staat de Gold Race dit jaar gepland tussen de Ronde van Vlaanderen en de met een week uitgestelde keienklassieker Parijs-Roubaix in. Het was een overweging om de Gold Race daarom over te slaan.
Van Aert begint zijn wegseizoen in de Omloop Het Nieuwsblad en start daarna in Parijs-Nice. Daarom laat hij de Strade Bianche, de koers die hij in 2020 won, schieten. "Dit lijkt ons de beste voorbereiding op de klassiekers. Mijn ambitie is een van de 'monumenten' te winnen. Ik rijd achtereenvolgens Milaan-San Remo, de Ronde van Vlaanderen, de Gold Race en Parijs-Roubaix. Met het oog op die laatste wedstrijd hebben we wel nagedacht over al dan niet deelnemen aan de Gold Race. Maar het is ook zonde om die wedstrijd te laten schieten. Ik maak van San Remo tot Roubaix één lang piekmoment."
Van Aert beëindigde afgelopen zondag zijn veldritseizoen met het behalen van de Belgische titel. De Omloop Het Nieuwsblad is op 26 februari.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
3 uur geleden