Wielrenner Van Aert keert terug in Amstel Gold Race
ALICANTE (ANP) - Wout van Aert neemt dit jaar opnieuw deel aan de Amstel Gold Race. Dat vertelde hij tijdens de teampresentatie van zijn ploeg Jumbo-Visma in Alicante. De Belg won de Nederlandse klassieker het afgelopen jaar. Vanwege de Franse verkiezingen staat de Gold Race dit jaar gepland tussen de Ronde van Vlaanderen en de met een week uitgestelde keienklassieker Parijs-Roubaix in. Het was een overweging om de Gold Race daarom over te slaan.
Van Aert begint zijn wegseizoen in de Omloop Het Nieuwsblad en start daarna in Parijs-Nice. Daarom laat hij de Strade Bianche, de koers die hij in 2020 won, schieten. "Dit lijkt ons de beste voorbereiding op de klassiekers. Mijn ambitie is een van de 'monumenten' te winnen. Ik rijd achtereenvolgens Milaan-San Remo, de Ronde van Vlaanderen, de Gold Race en Parijs-Roubaix. Met het oog op die laatste wedstrijd hebben we wel nagedacht over al dan niet deelnemen aan de Gold Race. Maar het is ook zonde om die wedstrijd te laten schieten. Ik maak van San Remo tot Roubaix één lang piekmoment."
Van Aert beëindigde afgelopen zondag zijn veldritseizoen met het behalen van de Belgische titel. De Omloop Het Nieuwsblad is op 26 februari.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
8 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
9 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
11 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
18 uur geleden