Wielrenner Van Aert heeft begrip voor geldstraf
CHAUVIGNY (ANP) - Wielrenner Wout van Aert kan leven met de boete die hij woensdag na de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk kreeg. De Belg van Jumbo-Visma kreeg een geldstraf van 200 Zwitserse frank, zo'n 185 euro, opgelegd omdat hij wel heel emotioneel verhaal ging halen bij Peter Sagan.
De Slowaak gaf Van Aert een duw in de rug tijdens een massasprint. Hij werd daarvoor gediskwalificeerd. Van Aert raakte zo uit balans dat hij na afloop meteen Sagan opzocht en hem uitschold. "Dat had ik niet zo moeten doen", zei Van Aert die al twee etappes in deze Tour won. "Die boete is terecht."
Sagan vertelde dat Van Aert nog veel moet leren als sprinter. "Maar hij probeerde gewoon een gaatje te creëren dat er niet was", zei de Belg. "Hij is terecht gediskwalificeerd."
Van Aert gaat zich donderdag in principe niet bemoeien met de strijd om de etappezege. "We willen vooral de gele trui van Primoz Roglic verdedigen", zei hij. "Ik denk ook wel dat er een groepje renners weg rijdt. Maar als er in de laatste kilometers nog een kans voordoet, dan moeten we maar zien. De etappe van vrijdag is zwaar, ook dan zullen we er voor Roglic moeten zijn."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
20 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
20 uur geleden