Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Van Aert heeft begrip voor geldstraf

Wielrenner Van Aert heeft begrip voor geldstraf

CHAUVIGNY (ANP) - Wielrenner Wout van Aert kan leven met de boete die hij woensdag na de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk kreeg. De Belg van Jumbo-Visma kreeg een geldstraf van 200 Zwitserse frank, zo'n 185 euro, opgelegd omdat hij wel heel emotioneel verhaal ging halen bij Peter Sagan.

De Slowaak gaf Van Aert een duw in de rug tijdens een massasprint. Hij werd daarvoor gediskwalificeerd. Van Aert raakte zo uit balans dat hij na afloop meteen Sagan opzocht en hem uitschold. "Dat had ik niet zo moeten doen", zei Van Aert die al twee etappes in deze Tour won. "Die boete is terecht."

Sagan vertelde dat Van Aert nog veel moet leren als sprinter. "Maar hij probeerde gewoon een gaatje te creëren dat er niet was", zei de Belg. "Hij is terecht gediskwalificeerd."

Van Aert gaat zich donderdag in principe niet bemoeien met de strijd om de etappezege. "We willen vooral de gele trui van Primoz Roglic verdedigen", zei hij. "Ik denk ook wel dat er een groepje renners weg rijdt. Maar als er in de laatste kilometers nog een kans voordoet, dan moeten we maar zien. De etappe van vrijdag is zwaar, ook dan zullen we er voor Roglic moeten zijn."

Meer uit Sport

Broeders-Bol tweede in eerste Diamond League-finale op 800 meter

BRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) is bij haar eerste finale van de Diamond League op de 800 meter tweede geworden. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel noteerde de Nederlandse 1.54,81. Audrey Werro, de Europees kampioene uit Zwitserland, was nipt sneller en won in 1.54,75. Saida Tsehaye uit Ethiopië werd derde: 1.57,57.

4 uur geleden
Visser vijfde in finale Diamond League op 100 meter horden

BRUSSEL (ANP) - Nadine Visser (31) is bij de finale van de Diamond League vijfde geworden op de 100 meter horden. De Europees kampioene noteerde 12,54 seconden en zag de Amerikaanse wereldrecordhoudster Masai Russell naar de winst lopen in 12,30 seconden. Devynne Charlton uit de Bahama's werd tweede (12,33), voor de Jamaicaanse Megan Simmonds (12,43).

5 uur geleden
Verstappen start op zesde plek bij GP van Italië, Gasly op pole

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.

7 uur geleden
Bol sprint naar etappezege in Ronde van Groot-Brittannië

LEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.

9 uur geleden
Verstappen derde in derde training op Monza, Russell snelste

MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.

12 uur geleden
Pogačar verdedigt wereldtitel niet en zet punt achter seizoen

MONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.

13 uur geleden
Belg Campenaerts verlengt tot eind 2028 bij Visma - Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.

16 uur geleden