Wielrenner Van Aert heeft begrip voor geldstraf
CHAUVIGNY (ANP) - Wielrenner Wout van Aert kan leven met de boete die hij woensdag na de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk kreeg. De Belg van Jumbo-Visma kreeg een geldstraf van 200 Zwitserse frank, zo'n 185 euro, opgelegd omdat hij wel heel emotioneel verhaal ging halen bij Peter Sagan.
De Slowaak gaf Van Aert een duw in de rug tijdens een massasprint. Hij werd daarvoor gediskwalificeerd. Van Aert raakte zo uit balans dat hij na afloop meteen Sagan opzocht en hem uitschold. "Dat had ik niet zo moeten doen", zei Van Aert die al twee etappes in deze Tour won. "Die boete is terecht."
Sagan vertelde dat Van Aert nog veel moet leren als sprinter. "Maar hij probeerde gewoon een gaatje te creëren dat er niet was", zei de Belg. "Hij is terecht gediskwalificeerd."
Van Aert gaat zich donderdag in principe niet bemoeien met de strijd om de etappezege. "We willen vooral de gele trui van Primoz Roglic verdedigen", zei hij. "Ik denk ook wel dat er een groepje renners weg rijdt. Maar als er in de laatste kilometers nog een kans voordoet, dan moeten we maar zien. De etappe van vrijdag is zwaar, ook dan zullen we er voor Roglic moeten zijn."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.
3 uur geledenCARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zeven Nederlandse atleten komen dit weekend in actie tijdens de tweedaagse finale van de Diamond League in Brussel. Vijfvoudig Diamond League-eindwinnares op de 400 meter horden, Femke Broeders-Bol, loopt dit jaar de 800 meter. In de Belgische hoofdstad neemt ze het onder meer op tegen de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro. De Amersfoortse pakte bij de EK vorige maand het brons op haar nieuwe afstand.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste Duitser had in New York de nodige moeite met de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd na vijf sets 6-4 3-6 6-7 (7) 7-5 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Fransman Quentin Halys.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus (35) is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De Delftse plaatste zich via het kwalificatietoernooi, maar was in de eerste ronde niet opgewassen tegen Léolia Jeanjean. De Française werd met een wildcard toegelaten tot het grandslamtoernooi in New York en was met 7-6 (8-6) 6-2 te sterk.
12 uur geledenMILTON KEYNES (ANP/RTR) - Max Verstappen krijgt volgend seizoen bij Red Bull met Tom McCullough een nieuwe hoofd racing. Dat maakte de Formule 1-renstal dinsdag bekend. De 50-jarige Brit komt over van Aston Martin.
19 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli van Mercedes start zondag bij de Grote Prijs van Italië achteraan op de grid. De Italiaanse WK-leider krijgt de straf vanwege een motorwissel voor de race op Monza. Dat maakte teambaas Toto Wolff bekend in een voorbeschouwing op de website van Mercedes.
21 uur geleden