Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Van Aert bezorgt Jumbo-Visma zege in Gent-Wevelgem

Wielrenner Van Aert bezorgt Jumbo-Visma zege in Gent-Wevelgem

WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft de klassieker Gent-Wevelgem gewonnen. De Belg van Jumbo-Visma was na 247 kilometer in Wevelgem de snelste van een kopgroep van zeven. Hij versloeg de Italianen Giacomo Nizzolo en Matteo Trentin in de sprint. Het is de eerste overwinning van Van Aert in de Belgische klassieker.

In de kopgroep, waaruit Danny van Poppel vlak voor de finale had moeten lossen, probeerde de Zwitser Stefan Küng in de laatste kilometers te ontsnappen. Geen van de renners wist echter weg te komen. Van Aert had met Nathan van Hooydonck, ook een Belg, als enige een ploeggenoot in de kopgroep die voor de controle zorgde. In de sprint maakte de kopman van de Nederlandse ploeg het vervolgens af.

De teams Trek-Segafredo en Bora-hansgrohe deden niet mee aan Gent-Wevelgem. De Trek-ploeg van de winnaar van afgelopen jaar, de Deen Mads Pedersen, kon niet starten na positieve coronatests binnen de ploeg. De renners van Bora-hansgrohe die na een coronabesmetting vrijdag al afwezig waren in de E3 Saxo Bank Classic, kregen ook geen toestemming om mee te rijden.

Belangrijke aanvallen

Al vroeg in de wedstrijd waren er belangrijke aanvallen. Dat kwam vooral door de hard wind in de regio De Moeren in West-Vlaanderen. Een voorste waaier met daarin Van Aert en Van Poppel (Intermarché - Wanty-Gobert) reed weg en haalde een vroege vlucht bij. Een achtervolgende groep onder aanvoering van Deceuninck - Quick-Step, dat alleen sprinter Sam Bennett in de voorste waaier had, kwam tot op zo'n veertig seconden, maar kon de aansluiting niet meer maken.

Na de tweede doorgang over de Kemmelberg bleven er vooraan negen renners over, met naast Van Aert en Van Poppel ook sprinters als Bennett, Trentin, Michael Matthews en Europees kampioen Nizzolo. Door een versnelling van Van Aerts ploeggenoot Van Hooydonck moesten Bennett en Van Poppel de kopgroep laten gaan.

In de finale moesten de renners nog even over een alternatief parcours, omdat er een hevige brand bij een recyclebedrijf in het Belgische Menen woedde. De passage door Menen werd geschrapt, maar de lange finishstraat in Wevelgem bleef hetzelfde. Daar was Van Aert in een lange sprint oppermachtig.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

8 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

11 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

16 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

2 dagen geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden