Wielrenner Van Aert bezorgt Jumbo-Visma zege in Gent-Wevelgem
WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft de klassieker Gent-Wevelgem gewonnen. De Belg van Jumbo-Visma was na 247 kilometer in Wevelgem de snelste van een kopgroep van zeven. Hij versloeg de Italianen Giacomo Nizzolo en Matteo Trentin in de sprint. Het is de eerste overwinning van Van Aert in de Belgische klassieker.
In de kopgroep, waaruit Danny van Poppel vlak voor de finale had moeten lossen, probeerde de Zwitser Stefan Küng in de laatste kilometers te ontsnappen. Geen van de renners wist echter weg te komen. Van Aert had met Nathan van Hooydonck, ook een Belg, als enige een ploeggenoot in de kopgroep die voor de controle zorgde. In de sprint maakte de kopman van de Nederlandse ploeg het vervolgens af.
De teams Trek-Segafredo en Bora-hansgrohe deden niet mee aan Gent-Wevelgem. De Trek-ploeg van de winnaar van afgelopen jaar, de Deen Mads Pedersen, kon niet starten na positieve coronatests binnen de ploeg. De renners van Bora-hansgrohe die na een coronabesmetting vrijdag al afwezig waren in de E3 Saxo Bank Classic, kregen ook geen toestemming om mee te rijden.
Belangrijke aanvallen
Al vroeg in de wedstrijd waren er belangrijke aanvallen. Dat kwam vooral door de hard wind in de regio De Moeren in West-Vlaanderen. Een voorste waaier met daarin Van Aert en Van Poppel (Intermarché - Wanty-Gobert) reed weg en haalde een vroege vlucht bij. Een achtervolgende groep onder aanvoering van Deceuninck - Quick-Step, dat alleen sprinter Sam Bennett in de voorste waaier had, kwam tot op zo'n veertig seconden, maar kon de aansluiting niet meer maken.
Na de tweede doorgang over de Kemmelberg bleven er vooraan negen renners over, met naast Van Aert en Van Poppel ook sprinters als Bennett, Trentin, Michael Matthews en Europees kampioen Nizzolo. Door een versnelling van Van Aerts ploeggenoot Van Hooydonck moesten Bennett en Van Poppel de kopgroep laten gaan.
In de finale moesten de renners nog even over een alternatief parcours, omdat er een hevige brand bij een recyclebedrijf in het Belgische Menen woedde. De passage door Menen werd geschrapt, maar de lange finishstraat in Wevelgem bleef hetzelfde. Daar was Van Aert in een lange sprint oppermachtig.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
11 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
15 uur geleden