Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Van Aert behaalt derde ritzege in Ronde van Spanje

Wielrenner Van Aert behaalt derde ritzege in Ronde van Spanje

BAIONA (ANP/BELGA) - Wout van Aert heeft in de Ronde van Spanje zijn derde ritzege behaald. De Belgische wielrenner van Visma - Lease a Bike deed dat in de tiende heuvelachtige etappe, die over 159,6 kilometer van Ponteareas naar Baiona ging.

Van Aert maakte deel uit van een kopgroep van vijf man. Uiteindelijk wist alleen de Fransman Quentin Pacher bij hem te blijven. Van Aert, die eerder al de derde en de zevende etappe op zijn naam schreef, klopte hem in de sprint.

De Spanjaard Marc Soler sprintte, van het achtergebleven drietal, op 2 minuten achterstand naar de derde plaats. De Belg William Junior Lecerf werd vierde en de Duitser Juri Hollman vijfde. Het flink uitgedunde peloton finishte op 5.31 minuut.

Leiderstrui

De Australiër Ben O'Connor van Decathlon AG2R La Mondiale behoudt de rode leiderstrui, met 3.53 voorsprong op de Sloveen Primoz Roglic en 4.32 op de Ecuadoraan Richard Carapaz.

"Het was mijn bedoeling om vandaag mee in de vlucht te zitten", zei Van Aert in een eerste reactie na afloop. "Ik had het behoorlijk zwaar op de eerste beklimming. Uiteindelijk lukte het toch om weg te komen, met een paar goede klimmers. Dat scheelde."

Ritzeges

Van Aert hoopt dat het niet bij drie ritzeges blijft. "Er komen nog kansen, denk ik", zei de winnaar, die de eindzege in het puntenklassement nauwelijks nog kan ontgaan. Van Aert staat nu ook naast Adam Yates als het gaat om de bergtrui, met allebei 22 punten. "Sta ik zo dichtbij? Echt waar? Nee, mijn doel is echt de groene trui. Niet de bergtrui", zei Van Aert, die zijn etappezege in Baiona vierde met zijn vrouw Sarah en kinderen Georges en Jerome. "Het gebeurt niet vaak dat ik win als ze me komen bezoeken bij een wedstrijd. Dit maakt het extra speciaal. Echt mooi om dit vandaag te kunnen meemaken." Zijn twee kinderen vergezelden Van Aert ook tijdens de podiumceremonie.

Woensdag moet het peloton ruim 166 kilometer zien te overbruggen in de elfde rit, met start en aankomst in het Galicische Padron. Onderweg moeten de renners vier gecategoriseerde beklimmingen over, waarvan twee van tweede categorie.

Meer uit Sport

Gemengde gevoelens Vergeer over prominente Russen op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.

2 uur geleden
Paralympiërs werken Spelen af in Italië zonder winterse kou

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De omstandigheden in Cortina d'Ampezzo zijn tijdens de Paralympische Winterspelen van de komende weken heel anders dan tijdens de Olympische Spelen van vorige maand. "Toen deden de sporters en coaches veel in dikke pakken vanwege de sneeuw en kou. Nu drinken wij ons kopje koffie voor de eetzaal in het zonnetje in ons T-shirt", zegt chef de mission Esther Vergeer vanuit de Italiaanse wintersportplaats.

2 uur geleden
Verstappen denkt dat nieuwe regels in Formule 1 voorlopig blijven

MELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen denkt niet dat de bekritiseerde nieuwe regels in de Formule 1 snel zullen worden aangepast. "Mede door al het geld dat hier al in is geïnvesteerd, zal dit nog wel een tijdje blijven. Er komt nu wat kritiek op, maar dat is eigenlijk al een beetje te laat", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull tijdens een persmoment voor de start van het seizoen in Melbourne.

3 uur geleden
F1-team Aston Martin kan bij start seizoen minder rondes rijden

MELBOURNE (ANP/RTR) - Formule 1-coureurs Fernando ⁠Alonso en Lance Stroll van Aston Martin zijn bij de start van het seizoen "zwaar beperkt" door hun trillende auto's. Ze vrezen blijvende zenuwschade op te lopen in hun vingers en zullen daardoor terughoudend zijn in het aantal rondjes dat ze achter elkaar rijden. Dat heeft teambaas Adrian Newey verteld tijdens de mediadag voor de eerste grand prix van het jaar in het Australische Melbourne.

4 uur geleden
'Homerunkoning Hendrik': politiek en sport niet met elkaar mengen

MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.

6 uur geleden
Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

1 dag geleden