Wielrenner Valverde wint rit in Critérium du Dauphiné
LE SAPPEY-EN-CHARTREUSE (ANP) - Alejandro Valverde heeft de zesde etappe van het Critérium du Dauphiné gewonnen. De 41-jarige Spaanse wielrenner van Movistar versloeg na een bergetappe in de sprint de Brit Tao Geoghegan Hart van Ineos en de Oostenrijker Patrick Konrad van Bora - hansgrohe.
Wilco Kelderman eindigde als vierde, Steven Kruijswijk finishte als tiende.
Alexei Loetsenko is de nieuwe leider in het algemeen klassement. Kelderman staat derde op 12 seconden van de Kazach.
De rit ging van Loriol-sur-Drôme naar Le Sappey-en-Chartreuse over bijna 170 kilometer.
Het Critérium du Dauphiné duurt nog tot zondag.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
58 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
5 uur geleden