Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Valverde sluit carrière af in Ronde van Lombardije

Wielrenner Valverde sluit carrière af in Ronde van Lombardije

MADRID (ANP) - Wielrenner Alejandro Valverde sluit zijn carrière op 8 oktober af in de Ronde van Lombardije. De 42-jarige Spanjaard stopt dan na 21 seizoenen als prof met wielrennen, meldt zijn ploeg Movistar.

Valverde had al eerder aangegeven dat dit zijn laatste seizoen is. De wielrenner debuteerde in het profwielrennen bij Kelme in 2002. Sinds 2011 is hij verbonden aan Movistar, de opvolger van Caisse d'Epargne.

De Spanjaard werd in 2018 wereldkampioen, na eerder twee keer tweede en vier keer derde te zijn geworden. Valverde won in 2009 de Ronde van Spanje en eindigde daarnaast meerdere keren op het podium. Hij werd ook derde in de Giro d'Italia en de Tour de France. Valverde boekte 133 overwinningen, waaronder vier keer Luik-Bastenaken-Luik en vijf keer de Waalse Pijl. Hij won ook vier etappes in de Tour de France en twaalf in de Vuelta. Van 2010 tot en met 2011 zat Valverde een schorsing uit vanwege zijn aandeel in het dopingschandaal 'Operacion Puerto'.

Valverde komt voorafgaand aan de Ronde van Lombardije, waarin hij drie keer tweede werd, nog in actie in drie andere eendaagse wedstrijden in Italië: de Coppa Agostoni op 29 september, de Ronde van Emilië op 1 oktober en de Tre Valli Varesine op 4 oktober.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

2 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

5 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

8 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

9 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

11 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

11 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

13 uur geleden