Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Valverde breekt sleutelbeen door valpartij in Vuelta

Wielrenner Valverde breekt sleutelbeen door valpartij in Vuelta

BALCÓN DE ALICANTE (ANP) - De Spaanse wielrenner Alejandro Valverde heeft door een valpartij in de zevende etappe van de Ronde van Spanje zijn rechtersleutelbeen gebroken. De voormalig wereldkampioen van Movistar ondergaat zaterdag een operatie.

Aanvankelijk meldde zijn ploeg dat uit onderzoek in een ziekenhuis in Alicante was gebleken dat Valverde niets had gebroken. "Jammer genoeg blijkt uit een tweede reeks tests dat Alejandro zijn sleutelbeen heeft gebroken", liet Movistar weten.

Valverde was net in de aanval gegaan vanuit het peloton toen hij in een bocht onderuit schoof en een ravijn ingleed. De 41-jarige oud-winnaar van de Vuelta stond lang bij de wagen van de koersdokter waar artsen hem onderzochten. Valverde probeerde het nog even, maar kneep al snel toch in de remmen. Geëmotioneerd stapte hij van de fiets. De Spanjaard stond vierde in het algemeen klassement op 41 seconden van rodetruidrager Primoz Roglic.

Vijftiende deelname

Het was de vijftiende deelname van Valverde in de Vuelta. Alleen bij zijn debuut in 2002 moest hij eveneens opgeven. Valverde won de Ronde van Spanje in 2009 en werd drie keer tweede en drie keer derde. Hij won twaalf etappes in de Spaanse rittenkoers.

Eerder was Hugh Carthy al afgestapt. De Brit van EF Education-Nippo was vorig jaar de nummer 3 van het eindklassement. Carthy gaf in de zesde etappe op de korte steile slotklim bijna drie minuten toe op ritwinnaar en ploeggenoot Magnus Cort Nielsen. De Brit stond in het algemeen klassement 33e op ruim 4 minuten van Roglic.

Ook de Spanjaard Óscar Rodríguez staakte de strijd. De renner van Astana heeft te veel last van een knieblessure na een eerdere val. De Fransman Emmanuel Morin van Cofidis stapte ook af.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

43 minuten geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

3 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

5 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

7 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

8 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

10 uur geleden