Wielrenner Valverde (41) slaat in laatste jaar de Tour over
SANGÜESA (ANP) - Wielrenner Alejandro Valverde laat in zich in zijn laatste jaar als prof niet meer zien in de Tour de France. De 41-jarige veteraan van Movistar wil in 2022 wel meedoen aan de Giro d'Italia en de Vuelta in eigen land. "Ik ga genieten van mijn laatste jaar als prof", zei Valverde tegen Spaanse media.
De Spanjaard onthulde zijn programma voor komend jaar in Sangüesa, een plaats in de noordelijke regio Navarra waar Valverde samen met enkele teamgenoten het begin maakte met het planten van duizend bomen. De ploeg Movistar wil hiermee een bijdrage leveren aan de vermindering van de CO2-uitstoot.
Valverde mikt in het voorjaar op de Ardennenklassiekers, zoals de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. Hij won die koersen al respectievelijk vijf en vier keer. Valverde eindigde in alle grote rondes op het podium. Hij won de Vuelta in 2009, werd derde in de Tour van 2015 en een jaar later ook derde bij zijn debuut in de Giro. De Italiaanse etappekoers wil Valverde komend jaar voor de tweede keer rijden.
Het afscheid volgt dan in de Vuelta, die start in Nederland. Na een ploegentijdrit op 19 augustus in Utrecht zijn er twee etappes door Nederland, van Den Bosch naar Utrecht en een rit met start en finish in Breda. De Spaanse etappekoers eindigt op 11 september in Madrid. De rest van het parcours wordt op 16 december gepresenteerd. De Vuelta van dit jaar eindigde voor Valverde met een val in de zevende etappe, waarbij hij een sleutelbeenbreuk opliep.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
9 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
20 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
20 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden