Wielrenner Valter pakt als eerste Hongaar roze trui in Giro
ASCOLI PICENO (ANP) - Wielrenner Attila Valter kon bijna niet geloven dat hij na de zesde etappe van de Ronde van Italië de witte trui van het jongerenklassement inruilde voor de roze trui van de klassementsleider. "In de witte trui mogen rijden was al iets ongelooflijks, maar de roze trui is een droom voor iedere wielrenner", zei de Hongaar van Groupama-FDJ. "Dit is de eerste roze trui voor Hongarije. Ik kan niet trotser zijn."
Valter zei dat zijn ploeggenoten er in de ochtend al grapjes over maakten en dat hij het nauwelijks kon geloven. "Dat gaf me echter ook een beetje vertrouwen", zei de Hongaar. "Toen ik met de klassementsrenners aan de voet van de slotklim kwam, heb ik alleen nog maar gedacht aan de roze trui en heb ik alles eraan gedaan om er bij te blijven. De klim was niet te steil en we gingen in een goed tempo omhoog, zonder dat iemand demarreerde. Toen Egan Bernal en Remco Evenepoel aanvielen, was het nog minder dan 2 kilometer en ik wist dat ik een halve minuut had. Ik kan niet gelukkiger zijn."
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
44 minuten geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
3 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
3 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
5 uur geledenKOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.
5 uur geleden