Wielrenner Vader mag zaterdag ziekenhuis verlaten
ROTTERDAM (ANP) - Wielrenner Milan Vader mag zaterdag het ziekenhuis verlaten. Dat meldt de 26-jarige wielrenner van Jumbo-Visma zelf op Instagram. Vader, die zwaar ten val kwam in april in Spanje, lag sinds begin deze week in het Erasmus MC in Rotterdam, nadat hij was overgebracht vanuit het ziekenhuis in Bilbao.
"De afgelopen drie weken zijn zeer onzeker geweest voor mij en de mensen rondom mij", schrijft Vader. "Dit was de belangrijkste reden waarom we het nieuws beperkt hielden. Het zorgde ervoor dat mijn familie kon focussen op wat echt belangrijk is. Nu de situatie iedere dag verbetert, kan ik iets meer over mijn situatie vertellen."
De wielrenner vertelt hoe hij ten val kwam in de Ronde van Baskenland en op de intensive care van het ziekenhuis in Bilbao belandde met verwondingen over zijn hele bovenlijf. "Het meest ernstige op dat moment was dat ik problemen aan mijn bloedvaten had, waardoor mijn hersenen korte tijd zonder zuurstof kwamen te zitten. Ik ben twee weken onder narcose gehouden, zodat mijn lichaam de tijd kreeg om goed te herstellen."
Steun
Vader zegt dat hij zich niets kan herinneren van het moment dat hij crashte totdat hij ontwaakte twee weken later. "Ik ben nu ruim een week bij bewustzijn. Ik moest eigenlijk alles vanaf nul weer leren. Ook weer kunnen lopen kostte wat tijd. Ik ben superblij dat ik 'wegkom' met deze val. In de tussentijd ben ik overgebracht naar het Erasmus MC in Rotterdam, waar verschillende specialisten naar mijn breuken kijken. Ik mag het ziekenhuis vanaf morgen verlaten en thuis verder werken aan mijn herstel."
De wielrenner bedankte iedereen voor de steun. Dat had hem de kracht had gegeven om er bovenop te komen. Vooral bedankte hij de koersdokter van de Ronde van Baskenland "voor zijn snelle ingrijpen en voor het redden van zijn leven".
Vader is bezig aan zijn eerste seizoen bij Jumbo-Visma. Hij was in de jaren hiervoor vooral actief als mountainbiker. Op de Spelen van Tokio werd hij tiende.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
5 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
12 uur geleden