Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Vader mag zaterdag ziekenhuis verlaten

Wielrenner Vader mag zaterdag ziekenhuis verlaten

ROTTERDAM (ANP) - Wielrenner Milan Vader mag zaterdag het ziekenhuis verlaten. Dat meldt de 26-jarige wielrenner van Jumbo-Visma zelf op Instagram. Vader, die zwaar ten val kwam in april in Spanje, lag sinds begin deze week in het Erasmus MC in Rotterdam, nadat hij was overgebracht vanuit het ziekenhuis in Bilbao.

"De afgelopen drie weken zijn zeer onzeker geweest voor mij en de mensen rondom mij", schrijft Vader. "Dit was de belangrijkste reden waarom we het nieuws beperkt hielden. Het zorgde ervoor dat mijn familie kon focussen op wat echt belangrijk is. Nu de situatie iedere dag verbetert, kan ik iets meer over mijn situatie vertellen."

De wielrenner vertelt hoe hij ten val kwam in de Ronde van Baskenland en op de intensive care van het ziekenhuis in Bilbao belandde met verwondingen over zijn hele bovenlijf. "Het meest ernstige op dat moment was dat ik problemen aan mijn bloedvaten had, waardoor mijn hersenen korte tijd zonder zuurstof kwamen te zitten. Ik ben twee weken onder narcose gehouden, zodat mijn lichaam de tijd kreeg om goed te herstellen."

Steun

Vader zegt dat hij zich niets kan herinneren van het moment dat hij crashte totdat hij ontwaakte twee weken later. "Ik ben nu ruim een week bij bewustzijn. Ik moest eigenlijk alles vanaf nul weer leren. Ook weer kunnen lopen kostte wat tijd. Ik ben superblij dat ik 'wegkom' met deze val. In de tussentijd ben ik overgebracht naar het Erasmus MC in Rotterdam, waar verschillende specialisten naar mijn breuken kijken. Ik mag het ziekenhuis vanaf morgen verlaten en thuis verder werken aan mijn herstel."

De wielrenner bedankte iedereen voor de steun. Dat had hem de kracht had gegeven om er bovenop te komen. Vooral bedankte hij de koersdokter van de Ronde van Baskenland "voor zijn snelle ingrijpen en voor het redden van zijn leven".

Vader is bezig aan zijn eerste seizoen bij Jumbo-Visma. Hij was in de jaren hiervoor vooral actief als mountainbiker. Op de Spelen van Tokio werd hij tiende.

Meer uit Sport

Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

2 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

9 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

17 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

1 dag geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

1 dag geleden