Wielrenner Urán wint tijdrit in Zwitserland, Dumoulin vijfde
ANDERMATT (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Rigoberto Urán heeft de zevende etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De 34-jarige coureur van EF Education - Nippo was de beste in een zware klimtijdrit van ruim 23 kilometer, met onder meer een col van de eerste categorie, de Oberalppass. Hij finishte na een flink aantal haarspeldbochten in de afdaling in een tijd van 36 minuten en 2 seconden.
Tom Dumoulin eindigde verdienstelijk als vijfde, op 56 seconden van Urán. De coureur van Jumbo-Visma maakte afgelopen zondag in de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland zijn rentree in het peloton na een ingelaste pauze om over zijn toekomst na te denken. Hij eindigde toen in de openingstijdrit over bijna 11 kilometer als zestiende, op 32 seconden van winnaar Stefan Küng uit Zwitserland.
Urán was zaterdag 40 seconden sneller dan nummer 2 Julian Alaphilippe uit Frankrijk, die in de afdaling wat minder risico nam. De Zwitser Gino Mäder kwam op de derde plaats uit, op 54 seconden van de dagwinnaar.
Slotetappe
Klassementsleider Richard Carapaz gaf als nummer 4 eveneens 54 seconden toe op Urán. In de algemene rangschikking hield de renner uit Ecuador een marge over van 17 seconden op de Colombiaan, die van de vijfde naar de tweede plaats klom.
In de slotetappe op zondag wacht het peloton nog een flinke beproeving, met een aantal lange beklimmingen. Andermatt is zowel start- als finishplaats van de rit over 160 kilometer.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
39 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
43 minuten geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
2 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
17 uur geleden