Wielrenner Urán wint tijdrit in Zwitserland, Dumoulin vijfde
ANDERMATT (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Rigoberto Urán heeft de zevende etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De 34-jarige coureur van EF Education - Nippo was de beste in een zware klimtijdrit van ruim 23 kilometer, met onder meer een col van de eerste categorie, de Oberalppass. Hij finishte na een flink aantal haarspeldbochten in de afdaling in een tijd van 36 minuten en 2 seconden.
Tom Dumoulin eindigde verdienstelijk als vijfde, op 56 seconden van Urán. De coureur van Jumbo-Visma maakte afgelopen zondag in de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland zijn rentree in het peloton na een ingelaste pauze om over zijn toekomst na te denken. Hij eindigde toen in de openingstijdrit over bijna 11 kilometer als zestiende, op 32 seconden van winnaar Stefan Küng uit Zwitserland.
Urán was zaterdag 40 seconden sneller dan nummer 2 Julian Alaphilippe uit Frankrijk, die in de afdaling wat minder risico nam. De Zwitser Gino Mäder kwam op de derde plaats uit, op 54 seconden van de dagwinnaar.
Slotetappe
Klassementsleider Richard Carapaz gaf als nummer 4 eveneens 54 seconden toe op Urán. In de algemene rangschikking hield de renner uit Ecuador een marge over van 17 seconden op de Colombiaan, die van de vijfde naar de tweede plaats klom.
In de slotetappe op zondag wacht het peloton nog een flinke beproeving, met een aantal lange beklimmingen. Andermatt is zowel start- als finishplaats van de rit over 160 kilometer.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
11 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
11 uur geleden