Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Urán wint tijdrit in Zwitserland, Dumoulin vijfde

Wielrenner Urán wint tijdrit in Zwitserland, Dumoulin vijfde

ANDERMATT (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Rigoberto Urán heeft de zevende etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De 34-jarige coureur van EF Education - Nippo was de beste in een zware klimtijdrit van ruim 23 kilometer, met onder meer een col van de eerste categorie, de Oberalppass. Hij finishte na een flink aantal haarspeldbochten in de afdaling in een tijd van 36 minuten en 2 seconden.

Tom Dumoulin eindigde verdienstelijk als vijfde, op 56 seconden van Urán. De coureur van Jumbo-Visma maakte afgelopen zondag in de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland zijn rentree in het peloton na een ingelaste pauze om over zijn toekomst na te denken. Hij eindigde toen in de openingstijdrit over bijna 11 kilometer als zestiende, op 32 seconden van winnaar Stefan Küng uit Zwitserland.

Urán was zaterdag 40 seconden sneller dan nummer 2 Julian Alaphilippe uit Frankrijk, die in de afdaling wat minder risico nam. De Zwitser Gino Mäder kwam op de derde plaats uit, op 54 seconden van de dagwinnaar.

Slotetappe

Klassementsleider Richard Carapaz gaf als nummer 4 eveneens 54 seconden toe op Urán. In de algemene rangschikking hield de renner uit Ecuador een marge over van 17 seconden op de Colombiaan, die van de vijfde naar de tweede plaats klom.

In de slotetappe op zondag wacht het peloton nog een flinke beproeving, met een aantal lange beklimmingen. Andermatt is zowel start- als finishplaats van de rit over 160 kilometer.

Meer uit Sport

Kok kan niet wachten tot 'haar' 500 meter in Milaan begint

MILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.

40 minuten geleden
Velzeboer sliep na goud nauwelijks en bekeek race tien keer terug

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."

59 minuten geleden
Schaatser Diniz hoopt in Milaan onder 34 seconden te rijden

MILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.

1 uur geleden
Verstappen besluit derde testdag met 61 rondes en derde tijd

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.

1 uur geleden
Schaatser De Boo put vertrouwen uit zilveren race voor 500 meter

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat zaterdag met een goed gevoel na zijn zilveren medaille aan de start van de 500 meter op de Spelen van Milaan. "Ik weet dat ik nog sneller had kunnen openen op de 1000 meter en kijk met veel zin uit naar morgen", blikte de regerend wereldkampioen vooruit op de 500 meter.

1 uur geleden
Bergsma in aangepaste startlijst 10 kilometer tegen Ghiotto

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma rijdt vrijdag op de 10 kilometer bij de Olympische Spelen in Milaan toch niet tegen de andere oud-olympisch kampioen Ted-Jan Bloemen. Door de afmelding van de Amerikaan Casey Dawson start de olympisch kampioen van Sotsji 2014 in de vierde rit tegen Davide Ghiotto uit Italië. Stijn van de Bunt heeft nu in de derde rit Vladimir Semirunniy uit Polen als tegenstander.

1 uur geleden
Langlaufer Klaebo evenaart met goud succesvolste winterolympiërs

TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft zijn achtste gouden medaille op de Winterspelen gewonnen en evenaart daarmee de meest succesvolle winterolympiërs ooit. Hij heeft nu evenveel goud als zijn landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Dæhlie (langlaufen). Wel hebben die drie meer zilveren medailles.

2 uur geleden