Wielrenner Trentin van CCC naar Team Emirates
LARUNS (ANP) - De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin verruilt de CCC-ploeg na dit seizoen voor UAE Team Emirates. De sprinter, vorig jaar tweede op de WK in Yorkshire, ondertekende een contract voor twee jaar bij de ploeg van de Sloveense kopman Tadej Pogacar. Trentin (31) heeft in alle grote rondes al etappes gewonnen, waarvan drie in de Tour de France. De Italiaan wacht nog op zijn eerste ritzege in de Tour van dit jaar.
CCC stopt aan het einde van dit jaar als hoofdsponsor van de gelijknamige wielerploeg en dus is het voortbestaan van het team onzeker. In Team Emirates heeft Trentin alvast een nieuwe werkgever gevonden.
"Het is niet eenvoudig om in deze periode een team te vinden dat een langdurig en ambitieus project heeft", zei de Italiaan op de eerste rustdag in de Tour. "Ik hoop hier een bijdrage aan te kunnen leveren met goede resultaten. Mijn doelen voor de komende jaren? Ik heb nog 'unfinished business' op de WK, ik hoop het daar nog beter te doen dan vorig jaar. Ik wil ook pieken in Milaan-Sanremo, de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. En het is mijn doel om de groene trui in de Tour de France te winnen."
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de tweede dag van de WK baanwielrennen in Chili het zilver veroverd op het onderdeel scratch. De 25-jarige Castricummer moest in de sprint alleen de Duitser Moritz Augenstein voorlaten. Het brons ging naar de Nieuw-Zeelander Campbell Stewart.
6 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de WK baanwielrennen in Chili voor de vierde keer de titel op de keirin veroverd. De 28-jarige Brabander, ook regerend olympisch kampioen op het onderdeel, hield in de finale de Australiër Leigh Hoffman en zijn landgenoot Jeffrey Hoogland achter zich.
6 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben zich bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili gekwalificeerd voor de finale van het onderdeel keirin. Olympisch kampioen Lavreysen won zijn heat, Hoogland finishte in zijn race als tweede.
8 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Baanrenster Hetty van de Wouw is donderdag bij de WK in Chili doorgedrongen tot de kwartfinales van het sprinttoernooi. De 27-jarige Brabantse versloeg in de tweede ronde de Tsjechische Veronika Jabornikova.
13 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben zich bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili gekwalificeerd voor de halve finales van het onderdeel keirin. Hoogland werd derde in zijn heat, regerend olympisch kampioen Lavreysen behaalde niet veel later hetzelfde resultaat. Een plaats bij de beste vier was nodig voor een vervolg op de piste van Santiago.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Keniaanse atlete Ruth Chepngetich is voor drie jaar geschorst. De wereldrecordhoudster op de marathon heeft toegegeven dat ze een verboden middel heeft gebruikt. Door haar bekentenis heeft de Athletics Integrity Unit (AIU) haar dopingschorsing met een jaar gereduceerd. Normaal gesproken geldt een schorsing van vier jaar.
14 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zich bij de WK baanwielrennen in Chili via een omweg alsnog geplaatst voor de kwartfinales van het onderdeel keirin. De veelvoudig wereldkampioen slaagde er niet in om in zijn heat bij de eerste twee te eindigen, maar won zijn race in de herkansingen, waarin telkens vier renners reden om één ticket.
14 uur geleden