Wielrenner Tony Martin vreest dat de Tour Parijs niet haalt
NICE (ANP/DPA) - De Duitse wielrenner Tony Martin vreest dat de Tour de France het einde in Parijs niet gaat halen. De 35-jarige renner van Jumbo-Visma is bang voor besmettingen met het coronavirus in het peloton. Martin had dan ook veel liever gezien dat de Tourorganisatie publiek zou weren langs de route.
"De zorgen dat de koers wordt afgebroken, die zijn er. Dat hangt als het Zwaard van Damocles boven ons, iedere dag kan de laatste zijn", zegt Martin tegen het Duitse persbureau DPA. "Dat is heel jammer."
De ASO, de organisator van de Franse wielerronde die zaterdag in Nice begint, heeft al laten weten dat een ploeg uit de koers wordt genomen als twee renners of stafleden positief testen op het coronavirus. Alle ploegen moeten zo veel mogelijk in een eigen 'bubbel' blijven. Teamartsen hebben nauwgezette instructies gekregen om de gezondheid van de renners en stafleden te bewaken.
"Ik had liever een Tour zonder toeschouwers gezien dan helemaal geen Tour", zegt Martin. "Ik ben geen expert en kan ook niet beoordelen hoe 5000 mensen over het start- en finishgedeelte worden verdeeld. Maar ik vind dat een hoog aantal. En de situatie wordt van dag tot dag slechter." Jumbo-Visma wil in de Tour een einde maken aan de hegemonie van Team Ineos. De Nederlandse ploeg heeft met Tom Dumoulin en Primoz Roglic twee kandidaten voor de gele trui.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
22 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
23 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden