Wielrenner Tolhoek geschorst na positieve dopingcontrole
AIGLE (ANP) - Wielrenner Antwan Tolhoek is voorlopig geschorst. De internationale wielrenunie UCI meldt dat de 29-jarige Zeeuw positief is bevonden bij een dopingcontrole in november vorig jaar. Bij Tolhoek zijn verboden anabole androgene steroïden aangetroffen.
De renner heeft het recht een analyse van het B-monster te verzoeken. De dopingcontrole werd niet tijdens een koers uitgevoerd, maar daarbuiten.
Tolhoek reed tussen 2017 en 2021 voor de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma. Hij wist in 2019 een etappe in de Ronde van Zwitserland te winnen. In 2021 eindigde hij als tweede in Ruta del Sol. De afgelopen twee jaar fietste hij in dienst van Lidl-Trek. Dit seizoen komt hij uit voor het Portugese continentale team Sabgal.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
1 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
22 uur geleden