
Wielrenner Tolhoek geschorst na positieve dopingcontrole
AIGLE (ANP) - Wielrenner Antwan Tolhoek is voorlopig geschorst. De internationale wielrenunie UCI meldt dat de 29-jarige Zeeuw positief is bevonden bij een dopingcontrole in november vorig jaar. Bij Tolhoek zijn verboden anabole androgene steroïden aangetroffen.
De renner heeft het recht een analyse van het B-monster te verzoeken. De dopingcontrole werd niet tijdens een koers uitgevoerd, maar daarbuiten.
Tolhoek reed tussen 2017 en 2021 voor de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma. Hij wist in 2019 een etappe in de Ronde van Zwitserland te winnen. In 2021 eindigde hij als tweede in Ruta del Sol. De afgelopen twee jaar fietste hij in dienst van Lidl-Trek. Dit seizoen komt hij uit voor het Portugese continentale team Sabgal.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De handbalsters zijn de kwalificatie voor het EK van 2026 begonnen met een ruime zege op Italië. In De Maaspoort in Den Bosch won de ploeg van bondscoach Henrik Signell met 42-19.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van de zeer lucratieve Six Kings Slam bereikt. De Spanjaard was donderdag in de halve eindstrijd in twee sets te sterk voor de Amerikaan Taylor Fritz, van wie hij onlangs nog verloor bij de Laver Cup: 6-4 6-2. De andere halve finale gaat tussen Jannik Sinner en Novak Djokovic. De finale staat zaterdag in Riyad op het programma.
3 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - De Brit Ethan Hayter heeft in Etten-Leur de tijdrit van de Tour of Holland gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step, die dinsdag ook al de proloog op zijn naam had geschreven, pakte ook weer de leiding in het algemeen klassement. De Zweed Jakob Söderqvist kwam in Etten-Leur op ruim 3 seconden als tweede over de streep in het Noord-Brabantse dorp.
7 uur geledenZADAR (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben zich geplaatst voor de laatste acht van het EK voor landenteams. De teruggekeerde routinier Li Jie was met twee zeges belangrijk voor Oranje in de achtste finale tegen Tsjechië: 3-1. Britt Eerland won ook, Shuohan Men verloor. Oranje treft Polen vrijdag in de kwartfinales.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Toploper Joshua Cheptegei wil de overstap van de baan naar de marathon maken. Dat zei de wereldrecordhouder op zowel de 5000 meter als de 10.000 meter donderdag bij de persconferentie in aanloop naar de marathon van Amsterdam.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de marathon van Amsterdam verwacht dat er begin volgend jaar een besluit valt over de mogelijke terugkeer naar het centrum van de stad. Dat zei wedstrijddirecteur René Wit bij de persconferentie van de marathon van Amsterdam die zondag wordt gehouden.
9 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Viervoudig olympisch kampioene Ariarne Titmus heeft de zwemwereld verrast door definitief te stoppen. De 25-jarige Australische nam na de Olympische Spelen van Parijs al een pauze en voelt zich nu "voldaan, tevreden en gelukkig".
13 uur geleden